Bitcoin postihl debakl

Názor
Bitcoin, největší kryptoaktivum na světě, utrpěl ztrátu poté, co poprvé po téměř roce prolomil hranici 30 000 dolarů. Kryptoměna se minulý týden začala obchodovat v pásmu 30 000 dolarů, ale během několika dní se propadla a o víkendu se obchodovala kolem 27 500 dolarů. V současné době se pohybuje kolem 27 300 dolarů.
Bitcoin, největší kryptoaktivum na světě, utrpěl ztrátu poté, co poprvé po téměř roce prolomil hranici 30 000 dolarů. Ilustrační foto: Pixabay.com

Stejně tak ether zaznamenal pokles z nedávných maxim. Na začátku minulého týdne se jeho hodnota pohybovala těsně nad 2 100 dolarů, ve středu se propadla a o víkendu měla dále klesající tendenci, nyní se obchoduje těsně nad 1 800 dolarů.

Obě kryptoměny smazaly téměř všechny své zisky dosažené za posledních 30 dní, jelikož investory zmítají obavy z důsledků globální recese. Ačkoli je takový cenový pokles pro mnohé nepříjemný, zatím jsme neviděli, že by bitcoin znovu atakoval propastnější úrovně, které by naznačovaly, že nedávná rally je u konce.

Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Bitcoin pokořil hranici 30 tisíc dolarů. Svědčí mu otřesy a pády bank

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Investice

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB