Boeingy 737 MAX v Evropě už jsou bezpečné. Budou ale mít pro koho létat?

Dosud problémová letadla Boeing 737 MAX, která jsou celosvětově uzemněna od loňského března, už jsou dostatečně bezpečná. To je nový závěr evropské agentury pro bezpečnost v letectví EASA.
Nízkonákladová aerolinka Ryanair včera oznámila další poměrně rozsáhlé rušení svých linek. Ilustrační foto: Pixabay.com

„Maxy“ se sice mohou na evropské nebe vrátit ještě před koncem letošního roku, otázkou však je, zda budou mít pro koho létat. Evropa je z globálního hlediska obzvláště citelně zasažena druhou vlny koronavirové pandemie, takže hrozí, že masivní útlum letecké dopravy na starém kontinentu jen tak neskončí.

Na leteckou dopravu v ČR přitom tento útlumu doléhá zvláště neblaze dokonce i na evropské poměry. Česká letiště byla v letošním druhém čtvrtletí zasažena dopady šíření koronavirové nákazy a souvisejících protipandemických opatření vesměs citelně výrazněji než v souhrnu letiště evropská. Vyplývá to z dostupných údajů, které nově zveřejnil Eurostat.

Další ránu tuzemským letištím přitom nyní zasazuje nízkonákladová aerolinka Ryanair. Včera oznámila další poměrně rozsáhlé rušení svých linek. Minimálně do března příštího roku ruší spojení z Ostravy a Brna, v Praze škrty na týdny dopředu šest linek. Například v Ostravě Ryanair létal od roku 2013.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Boeing skončil loni poprvé za takřka čtvrtstoletí ve ztrátě

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Tuzemský cestovní ruch padl na kolena

Hotely se stravovacími službami jsou rizikové z hlediska šíření koronaviru. Proto někteří lidé zřejmě omezí klasické dovolené v resortech pořádané cestovními kancelářemi. Je však možné, že lidé projeví zvýšený zájem …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru