Bude trvat delší dobu, než se čínská ekonomika rozběhne

Názor
Čínské hospodářské oživení tento týden narazilo na další překážku a ekonomika se vrátila do deflace, když index spotřebitelských cen meziročně klesl o 0,2 procenta. Nedávno zaváděná stimulační opatření jsou sice krokem správným směrem, ale zjevně nestačí k tomu, aby zvedla poptávku, což tvůrcům politiky způsobuje další bolehlav.
Čína má příležitost přimět spotřebitele k utrácení během nadcházejícího dne nezadaných, který se koná 11. listopadu. Ilustrační foto: Pixabay.com

Čína má příležitost přimět spotřebitele k utrácení během nadcházejícího dne nezadaných, který se koná 11. listopadu. Očekává se, že prodeje budou tlumené, ale vzhledem k potřebě dosáhnout toho, aby spotřebitelé otevřeli své peněženky, přichází v příhodnou dobu.

Na celkový údaj měl významný vliv pokles cen potravin – zejména vepřového masa –, ale pokles vykázalo i širší spotřební zboží. Domnívám se, že to nejhorší jsme pro čínskou ekonomiku v současném cyklu již zažili, ale její oživení – a než se naplno rozběhne – bude trvat delší dobu.

S těmito problémy se investoři v nadcházejících měsících možná budou muset jednoduše smířit, protože vše nebude jen v jednom směru. Čína se zavázala, že zajistí, aby nedošlo k dalšímu zpomalení růstu, takže další podpora ze strany Pekingu v podobě dodatečných stimulačních opatření může být na pořadu dne.

Autor je tržní analytik společnosti eToro
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Grandiózní oživení čínské ekonomiky se nekoná

Zavřít reklamu ×
  1. Pořád jsou nemocní na Covid nebo kde maj problém??? Ropu a plyn berou z Ruska skoro zadarmo,pracovníků za pár šupů přebytek a celý svět chce všechno z Číny…..

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Ekonomika

Německý ZEW index nejlepší za poslední dva roky

Důvěra investorů v německou ekonomiku se v dubnu zlepšila více, než se čekalo. ZEW index (index podnikatelské nálady, pozn. red.) ve složce očekávání stoupl na 42,9 bodu z březnových 31,7 bodu, což je nejvyšší …

Průmysl v eurozóně meziměsíčně posílil

Průmyslová výroba v eurozóně v březnu meziměsíčně vzrostla o 0,8 procenta. Podílely se na tom všechny čtyři největší ekonomiky v bloku. Výroba vzrostla v Německu (1,1 %), Francii (0,2 %), Itálii (0,1 %) i Španělsku …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB