Carvago v roce 2022 utržilo miliardu a půl. Letošek plánuje zakončit v zisku

Největší evropské on-line tržiště Carvago patřící do holdingu EAG rostlo v roce 2022 druhým rokem v řadě. Navzdory celkového poklesu e-commerce trhu a stoupající inflaci zaznamenalo pětinásobný meziroční nárůst zákazníků, otevřelo další evropský trh a představilo nový produkt v podobě on-line aukcí.
Carvago pravidelně analyzuje evropský trh ojetin, publikuje své analýzy pro spotřebitele, mapuje trendy a vývoj cen. Ilustrační foto: Carvago

Mateřská skupina EAG, do které kromě Carvago patří například i česká Cebia, uskutečnila v uplynulém roce dvě klíčové akvizice v celkové hodnotě kolem miliardy korun. Akvizicí polské společnosti SoftVig a belgické platformy FastBack upevnila svou pozici ve střední Evropě, respektive se poprvé akvizičně podívala i na západní trhy,“ informoval redakci FAEI.cz Jan Vavřík, šéf PR firmy.

„Loňský rok byl turbulentní, zejména pro segment e-commerce. V březnu to vypadalo, že s jistotou překonáme v tržbách dvě miliardy a budeme mířit na tři,“ sdělil Jakub Šulta, zakladatel Carvago. „V druhé polovině roku se ale naplno projevil vliv inflace a nejistota na trzích. Přesto zapisujeme další milník v naší historii,“ dodal.

Carvago se podle Šulty postupně blíží ziskovosti: „V prvním kalendářním roce (2021, pozn. red.) jsme zapisovali ztrátu kolem 800 tisíc eur měsíčně, v loňském roce už to bylo jen 250 tisíc eur a leden tohoto roku jsme poprvé zakončili s pozitivní Ebitdou,“ vysvětlil Šulta, někdejší spoluzakladatel e-shopu Košík.cz, proč očekává, že Carvago zakončí rok 2023 poprvé v zisku.

PSALI JSME:
Carvago se pochlubilo hospodářskými výsledky. V obchodním rejstříku či na webu firmy byste je ale hledali marně

Zde je třeba upřesnit, že dnešní Carvago se prezentuje tak, že odstartovalo svou službu v Česku v listopadu 2020, přičemž za „efektivní start služby“ je považován leden 2021. Ve skutečnosti firma, byť původně s jiným názvem, existuje od listopadu 2018 a na začátku června 2019 se přejmenovala na Carvago s.r.o.

Loni v květnu, kdy se největší evropské on-line tržiště s ojetými vozy pochlubilo, že za rok 2021 utržilo tři čtvrtě miliardy korun, jsme upozornili na to, že uvedený údaj nelze ověřit, protože firma nesplnila svou zákonnou informační povinnost a nezveřejnila své hospodářské výsledky ve sbírce listin obchodního rejstříku.

Hospodářské výsledky Carvaga za rok 2021 ve sbírce listin sice zatím stále chybí (ke dni vzniku tohoto článku, pozn. red.), nicméně na konci loňského září start-up v jeden den zveřejnil účetní závěrky za roky 2018-2020. Od startu Carvago bylo do vývoje a provozu zainvestováno více než 20 milionů euro, uvedla společnost v aktuální tiskové zprávě.

PSALI JSME:
Tuzemský trh ojetin: Zájem kupujících klesá

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Chytrá řešení“ jsou pro menší a střední firmy příliš nákladná

Průzkum
Pod pojmem „Úspory a chytrá řešení“ si majitelé, jednatelé a ředitelé malých a středních podniků nejčastěji představují IT služby, zjednodušení, úsporu a efektivitu. Největší překážkou přijímání takových řešení ale podle nich je, že jsou příliš nákladná. Zjistil to výzkum, který pro Asociaci malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) uskutečnila v únoru na vzorku 255 firem do 250 zaměstnanců agentura Ipsos.