Česká bankovní asociace má nové vedení. Prezidentem je Jan Juchelka

Členové České bankovní asociace (ČBA) si zvolili své zástupce v řídících orgánech. Novým prezidentem asociace je Jan Juchelka, který ve funkci vystřídá Tomáše Salomona. Ten se zároveň nově stane prvním viceprezidentem asociace. Rozhodlo o tom Shromáždění členů ČBA. Předsedou Dozorčího výboru ČBA bude nově Tomáš Nidetzký.
Novým prezidentem České bankovní asociace je Jan Juchelka, který ve funkci vystřídá Tomáše Salomona. Foto: ČBA

„S velkým respektem přistupuji k vedení asociace, v jejímž čele se budu s ostatními kolegy z prezidia soustředit na prohloubení dialogu a spolupráce mezi soukromým sektorem, státem a regulátorem, a na témata digitalizace, inovací či udržitelnosti,“ uvedl Juchelka, jenž je předsedou představenstva a generálním ředitelem Komerční banky (od roku 2017, pozn. aut.) v tiskové zprávě asociace.

Jan Juchelka je absolventem Slezské univerzity v Opavě. Od roku 1995 působil ve Fondu národního majetku České republiky, v letech 2002–2005 byl předsedou výkonného výboru. V letech 1999–2006 byl členem dozorčí rady Komerční banky.

Do Komerční banky nastoupil v roce 2006, nejprve na pozici ředitele pražské Obchodní divize korporátního bankovnictví a následně v tomtéž roce na pozici člena představenstva zodpovědného za řízení úseků Top Corporations a Investičního bankovnictví.

Od roku 2012 pracoval v centrále Société Générale v oblasti Korporátního a Investičního bankovnictví, kde působil na pozici Managing Director, Head of Coverage se zodpovědností za korporátní klientelu v regionu střední a východní Evropy, Středního východu a Afriky. Současně působil jako Senior Banker pro oblast střední a východní Evropy.

Jan Juchelka je členem CCEF (Conseiller du Commerce Éxterieur de la France), předsedou Dozorčí rady Modré Pyramidy a od ledna 2022 i předsedou Správní rady Nadace Jistota. V roce 2020 byl členem Národní ekonomické rady vlády (NERV).

Juchelka je držitelem prestižních ocenění jako TOP manažer roku, TOP Odpovědný lídr roku nebo Bankéř roku. V roce 2023 získal řád Chevalier de l’orde national du Mérit neboli rytíř Národního řádu za mimořádné zásluhy ve prospěch francouzského národa.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB