Cestovní kanceláře hlásí: O dovolené v tomto týdnu je rekordní zájem

Až polovina Čechů odjíždí podle některých průzkumů první víkend v červenci na dovolenou. Letos je zájem o cestování v tomto termínu ještě vyšší i kvůli tomu, že svátky 5. a 6. července připadají na čtvrtek a pátek.
O zájezdy do Turecka je letos vysoký zájem. Dovolenou u moře sehnat sice lze, zájemci ale budou muset dělat ústupky ať už v poloze ubytování, či jeho kvalitě. Foto: FAEI.cz

„První červencový týden je již tradičně nejoblíbenějším a nejpoptávanějším termínem pro letní dovolenou. Letos navíc díky dvěma svátkům umožňuje užít si devět dní volna a čerpat přitom jen tři dny řádné dovolené. Mezi prvními bývají tradičně vyprodané rodinné pokoje s dvěma či dokonce třemi přistýlkami, které jsou oblíbené obecně a na tento týden bývají vyprodané často již před koncem ledna,“ řekl portálu Finanční a ekonomické informace marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Podle údajů portálu dovolena.cz je letos zájem o zájezdy v termínu prvního červencového týdne o čtvrtinu vyšší než vloni a o více než 100 procent vyšší než v následujícím červencovém týdnu. Nejvíc prý stoupla poptávka po Turecku.

„O pobyt v Turecku v tomto termínu mají lidé o 100 procent větší zájem než ve stejném období před rokem. Turecko se letos po klidnějších letech vrátilo mezi ty nejprodávanější destinace vůbec,“ citovaly ředitelku portálu Dovolena.cz Evu Sedlmajerovou České noviny.

Vyprodáno už během předprodejů

Podle CK Exim tours byl první týden července vyprodán již v rámci předprodejů. „Na druhý červencový týden zbývají poslední místa v naší letošní novince – exotickém Senegalu, dále je možno stihnout poslední místa v Albánii, Bulharsku, v jižní Itálii (Kalábrie, Sicílie, Sardinie, Ischya), a na Mallorce,“ uvedl marketingový ředitel Stanislav Zíma.

„Úplně poslední volná místa zbývají už jen ve velkých destinacích typu Mallorca, Kréta či Rhodos. Volněji bude tradičně až po svátcích kolem 9. července. Ušetření dvou dnů dovolené za dva státní svátky jsou pochopitelně pro klienty velkým lákadlem,“ dodal za cestovní kancelář Fischer její mluvčí Jan Bezděk.

Také podle portálu Invia jsou ubytovací kapacity v oblíbených destinacích na první týden prázdnin téměř vyprodané. „Dovolenou u moře sehnat sice lze, zájemci ale budou muset dělat ústupky ať už v poloze ubytování, či jeho kvalitě,“ uvedl Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Cestování

Tuzemský cestovní ruch se vloni propadl do 90. let

Český cestovní ruch se v roce 2020 propadl zpět do 90. let. Ubytovalo se meziročně o polovinu méně hostů. Závěrečné čtvrtletí přineslo až 90procentní úbytek hostů. Nezachránilo to ani nadějné otevřené léto, ani …

Cestovní ruch v Česku se vloni zhroutil

Cestovní ruch v ČR zaznamenal loni historický propad. Počet hostů ubytovaných v hromadných ubytovacích zařízeních dosáhl podle údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ) 10,778 milionu. To znamená, že meziročně došlo k …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru