Cestovní kanceláře hlásí: O dovolené v tomto týdnu je rekordní zájem

Až polovina Čechů odjíždí podle některých průzkumů první víkend v červenci na dovolenou. Letos je zájem o cestování v tomto termínu ještě vyšší i kvůli tomu, že svátky 5. a 6. července připadají na čtvrtek a pátek.
O zájezdy do Turecka je letos vysoký zájem. Dovolenou u moře sehnat sice lze, zájemci ale budou muset dělat ústupky ať už v poloze ubytování, či jeho kvalitě. Foto: FAEI.cz

„První červencový týden je již tradičně nejoblíbenějším a nejpoptávanějším termínem pro letní dovolenou. Letos navíc díky dvěma svátkům umožňuje užít si devět dní volna a čerpat přitom jen tři dny řádné dovolené. Mezi prvními bývají tradičně vyprodané rodinné pokoje s dvěma či dokonce třemi přistýlkami, které jsou oblíbené obecně a na tento týden bývají vyprodané často již před koncem ledna,“ řekl portálu Finanční a ekonomické informace marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Podle údajů portálu dovolena.cz je letos zájem o zájezdy v termínu prvního červencového týdne o čtvrtinu vyšší než vloni a o více než 100 procent vyšší než v následujícím červencovém týdnu. Nejvíc prý stoupla poptávka po Turecku.

„O pobyt v Turecku v tomto termínu mají lidé o 100 procent větší zájem než ve stejném období před rokem. Turecko se letos po klidnějších letech vrátilo mezi ty nejprodávanější destinace vůbec,“ citovaly ředitelku portálu Dovolena.cz Evu Sedlmajerovou České noviny.

Vyprodáno už během předprodejů

Podle CK Exim tours byl první týden července vyprodán již v rámci předprodejů. „Na druhý červencový týden zbývají poslední místa v naší letošní novince – exotickém Senegalu, dále je možno stihnout poslední místa v Albánii, Bulharsku, v jižní Itálii (Kalábrie, Sicílie, Sardinie, Ischya), a na Mallorce,“ uvedl marketingový ředitel Stanislav Zíma.

„Úplně poslední volná místa zbývají už jen ve velkých destinacích typu Mallorca, Kréta či Rhodos. Volněji bude tradičně až po svátcích kolem 9. července. Ušetření dvou dnů dovolené za dva státní svátky jsou pochopitelně pro klienty velkým lákadlem,“ dodal za cestovní kancelář Fischer její mluvčí Jan Bezděk.

Také podle portálu Invia jsou ubytovací kapacity v oblíbených destinacích na první týden prázdnin téměř vyprodané. „Dovolenou u moře sehnat sice lze, zájemci ale budou muset dělat ústupky ať už v poloze ubytování, či jeho kvalitě,” uvedl Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Na hausbótu ušetříte za pozemek i daně, ale…

Poradna
Chcete žít na vodě? Teď nemyslíme týden pod stanem při sjíždění řeky s partou kamarádů. Ale celoročně si na hausbótech, plovoucích domech nebo obytných lodích užívat romantiku pobytu v přírodě, kdy pod nohama cítíte pohupující se podlahu. Není to tak složité, jak by se suchozemcům mohlo zdát, ale pokud plánujete životní změnu už na příští rok, musíte začít s prvními kroky směrem k vodě právě teď.

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru