Cestovní kanceláře hlásí: O dovolené v tomto týdnu je rekordní zájem

Až polovina Čechů odjíždí podle některých průzkumů první víkend v červenci na dovolenou. Letos je zájem o cestování v tomto termínu ještě vyšší i kvůli tomu, že svátky 5. a 6. července připadají na čtvrtek a pátek.
O zájezdy do Turecka je letos vysoký zájem. Dovolenou u moře sehnat sice lze, zájemci ale budou muset dělat ústupky ať už v poloze ubytování, či jeho kvalitě. Foto: FAEI.cz

„První červencový týden je již tradičně nejoblíbenějším a nejpoptávanějším termínem pro letní dovolenou. Letos navíc díky dvěma svátkům umožňuje užít si devět dní volna a čerpat přitom jen tři dny řádné dovolené. Mezi prvními bývají tradičně vyprodané rodinné pokoje s dvěma či dokonce třemi přistýlkami, které jsou oblíbené obecně a na tento týden bývají vyprodané často již před koncem ledna,“ řekl portálu Finanční a ekonomické informace marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Podle údajů portálu dovolena.cz je letos zájem o zájezdy v termínu prvního červencového týdne o čtvrtinu vyšší než vloni a o více než 100 procent vyšší než v následujícím červencovém týdnu. Nejvíc prý stoupla poptávka po Turecku.

„O pobyt v Turecku v tomto termínu mají lidé o 100 procent větší zájem než ve stejném období před rokem. Turecko se letos po klidnějších letech vrátilo mezi ty nejprodávanější destinace vůbec,“ citovaly ředitelku portálu Dovolena.cz Evu Sedlmajerovou České noviny.

Vyprodáno už během předprodejů

Podle CK Exim tours byl první týden července vyprodán již v rámci předprodejů. „Na druhý červencový týden zbývají poslední místa v naší letošní novince – exotickém Senegalu, dále je možno stihnout poslední místa v Albánii, Bulharsku, v jižní Itálii (Kalábrie, Sicílie, Sardinie, Ischya), a na Mallorce,“ uvedl marketingový ředitel Stanislav Zíma.

„Úplně poslední volná místa zbývají už jen ve velkých destinacích typu Mallorca, Kréta či Rhodos. Volněji bude tradičně až po svátcích kolem 9. července. Ušetření dvou dnů dovolené za dva státní svátky jsou pochopitelně pro klienty velkým lákadlem,“ dodal za cestovní kancelář Fischer její mluvčí Jan Bezděk.

Také podle portálu Invia jsou ubytovací kapacity v oblíbených destinacích na první týden prázdnin téměř vyprodané. „Dovolenou u moře sehnat sice lze, zájemci ale budou muset dělat ústupky ať už v poloze ubytování, či jeho kvalitě,” uvedl Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

Zimní trumfy cestovních kanceláří

Kromě oblíbených lyžovaček, lákají cestovky i na méně tradiční zimní dovolené. Čedok zve klienty do Panamy a na zimní koupání do exotických destinací, CK Alpina si připravila dva skialpové zájezdy, Firo-tour se …

5 nejlepších evropských lázeňských oáz

Malou podzimní zastávkou v jednom z pěti vyhlášených lázeňských destinací v Evropě se trefíte do černého. Načerpáte síly, objevíte nevšední architektonické skvosty a přijedete jako znovuzrození.

Nejčtenější

Část domácností se řítí do finanční propasti

Hospodaření některých českých domácností je dlouhodobě jen těžko udržitelné. Ačkoli se majetková a finanční situace za poslední dvě dekády celkově zvedla, je tu i jeden hodně rizikový faktor: v porovnání s výší mezd …

Pronajala si chalupu. A s ní i nevraživého souseda

Pronajmout si chalupu na dovolenou je běžná věc. Člověk čeká, že když zaplatí deset patnáct tisíc za měsíc, a v sezóně na žádaném místě za týden třeba i dvojnásobek, tak vše bude v pohodě. Jenže v takové chaloupce …

Pálenka z garáže je svátost, ale ilegální

Česko doslova přetéká ovocem. Zahrádkáři se radují, že bude hodně pálenky. A někteří si ji dělají doma ve sklepě nebo v garáži. Bývá to svátost a chlouba, ale kromě potenciálních zdravotních rizik jde především o …

Tanec a hudba: Medicína, která lidem vrací radost do života

Rozhovor
Od malička rád bavil lidi. Využil taneční průpravu a s pomocí gerontologů, lékařů a odborníků na péči a aktivizaci seniorů i zdravotně postižených vytvořil metodu EXDASE. Dnes díky ní pomáhá lidem seniorům, lidem s demencí, ale i vozíčkářům. Za svoji metodu, která lidem vrací radost do života dostal Petr Veleta letos Cenu za mimořádný přínos v oboru gerontologie.
Rolovat nahoru