bool(false)

Cestovní kanceláře hlásí: O dovolené v tomto týdnu je rekordní zájem

Až polovina Čechů odjíždí podle některých průzkumů první víkend v červenci na dovolenou. Letos je zájem o cestování v tomto termínu ještě vyšší i kvůli tomu, že svátky 5. a 6. července připadají na čtvrtek a pátek.

O zájezdy do Turecka je letos vysoký zájem. Dovolenou u moře sehnat sice lze, zájemci ale budou muset dělat ústupky ať už v poloze ubytování, či jeho kvalitě. Foto: FAEI.cz

„První červencový týden je již tradičně nejoblíbenějším a nejpoptávanějším termínem pro letní dovolenou. Letos navíc díky dvěma svátkům umožňuje užít si devět dní volna a čerpat přitom jen tři dny řádné dovolené. Mezi prvními bývají tradičně vyprodané rodinné pokoje s dvěma či dokonce třemi přistýlkami, které jsou oblíbené obecně a na tento týden bývají vyprodané často již před koncem ledna,“ řekl portálu Finanční a ekonomické informace marketingový ředitel CK Alexandria Petr Šatný.

Podle údajů portálu dovolena.cz je letos zájem o zájezdy v termínu prvního červencového týdne o čtvrtinu vyšší než vloni a o více než 100 procent vyšší než v následujícím červencovém týdnu. Nejvíc prý stoupla poptávka po Turecku.

„O pobyt v Turecku v tomto termínu mají lidé o 100 procent větší zájem než ve stejném období před rokem. Turecko se letos po klidnějších letech vrátilo mezi ty nejprodávanější destinace vůbec,“ citovaly ředitelku portálu Dovolena.cz Evu Sedlmajerovou České noviny.

Vyprodáno už během předprodejů

Podle CK Exim tours byl první týden července vyprodán již v rámci předprodejů. „Na druhý červencový týden zbývají poslední místa v naší letošní novince – exotickém Senegalu, dále je možno stihnout poslední místa v Albánii, Bulharsku, v jižní Itálii (Kalábrie, Sicílie, Sardinie, Ischya), a na Mallorce,“ uvedl marketingový ředitel Stanislav Zíma.

„Úplně poslední volná místa zbývají už jen ve velkých destinacích typu Mallorca, Kréta či Rhodos. Volněji bude tradičně až po svátcích kolem 9. července. Ušetření dvou dnů dovolené za dva státní svátky jsou pochopitelně pro klienty velkým lákadlem,“ dodal za cestovní kancelář Fischer její mluvčí Jan Bezděk.

Také podle portálu Invia jsou ubytovací kapacity v oblíbených destinacích na první týden prázdnin téměř vyprodané. „Dovolenou u moře sehnat sice lze, zájemci ale budou muset dělat ústupky ať už v poloze ubytování, či jeho kvalitě,“ uvedl Michal Tůma z cestovní agentury Invia.

Sdílet:
{{ comments.toggle_text }}

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Cestování

O prázdninách se cestovním pasům věnujte víc

Kontroly na hranicích, na to jsme si alespoň v rámci Evropské unie (EU) a schengenského prostoru rádi odvykli. Ale jak se zdá, budeme si muset zase zvykat. Kdo se naučil cestovat po Evropě jen s občanským průkazem …

Český kempařský comeback

Kempování je v posledních letech opět na vzestupu. Za posledních pět let se počet návštěvníků vyšvihl ze zhruba 800 tisíc ročně téměř o polovinu. Loni tak podle Českého statistického úřadu naše kempy navštívil 1,2 …

Nejčtenější

Brigádníky nenaláká ani 150 korun na hodinu

Firmy už od konce dubna hledají brigádníky na nadcházející letní měsíce. Jenže zájem je malý, klesá. Lidé, kteří mají přece jen o brigády zájem, nedokáží zdaleka pokrýt všechna volná pracovní místa. Podle údajů …
Rolovat nahoru