ČKP prodlužuje pomoc ukrajinským motoristům na šest měsíců

Správní rada České kanceláře pojistitelů (ČKP) se v reakci na dění na Ukrajině rozhodla prodloužit bezplatné krytí škod vyplývajících z provozu ukrajinských vozidel ze dvou na šest měsíců. Lhůta šesti měsíců bude i nadále počítána od opuštění ukrajinského území, nejméně však do 31. srpna 2022. ČKP o tom informovala v tiskové zprávě.
Česká kancelář pojistitelů také poskytuje hrazený odtah ukrajinských vozidel při poruše či nehodě. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Podle Jana Matouška, výkonného ředitele ČKP nadále platí, že je třeba nalézt udržitelný systém, jak ukrajinská vozidla na území České republiky získají povinné ručení: „O nalezení legislativního řešení diskutujeme s ministerstvem financí, podobná debata probíhá i na úrovni členských států a Evropské komise.“

Jak výkonný ředitel uvedl, panují totiž nejasnosti, zda evropská legislativa vůbec umožňuje na území České republiky pojistit vozidlo registrované mimo Evropskou unii. „Prodloužení času bezplatného krytí na šest měsíců tak dává dostatek času k hledání dlouhodobého řešení. Navíc ulehčí tíživou situaci příchozích s vyřizováním všech nezbytných pobytových náležitostí,“ konstatoval.

Česká kancelář pojistitelů také poskytuje hrazený odtah ukrajinských vozidel při poruše či nehodě. Společnost Global assistance provozuje pro Českou kancelář pojistitelů speciální telefonní číslo +420 251 032 834, které je určené Ukrajincům, kteří odtah potřebují. Aby nevznikala jazyková bariéra, byli vybráni na obsluhu tohoto telefonního čísla jazykově vybavení asistenti.

PSALI JSME:
ČKP pomůže ukrajinským motoristům

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB