Coca-Cola bude v Česku jezdit na stlačený plyn

Coca-Cola HBC informovala, že obnovuje firemní vozový park a v souladu se svou strategií udržitelnosti dává přednost ekologickým technologiím – flotila nových 36 aut VW Caddy pojede na stlačený zemní plyn (CNG). Dohromady má nyní firma 52 vozidla na alternativní pohon. Do tří let plánuje přesun na ekologičtější alternativu i pro celý zbytek flotily, což je pro představu celkem 530 automobilů.

Motivace k obměně vozového parku byla podle firmy zejména ekologická – udržitelnost, nižší emise (nejen z výroby, ale i recyklace vozu či z výroby pohonných hmot – pozn. red.). „My v Coca-Cole bereme klimatické změny, udržitelnost, cirkulární ekonomiku a další environmentální témata velmi vážně,“ Jan Turek, ředitel ICSC Coca-Cola HBC Česko a Slovensko.

Řešení CNG podle něj vyhrálo nejen kvůli svým vlastnostem, ale zejména právě kvůli dopadu na životní prostředí. „Podle dostupných informací jsou CNG vozy ke klimatu ještě šetrnější, než elektromobily,“ dodává s tím, že akceleruje i infrastruktura plnících stanic. Ekologičtější alternativa dopravy tuzemské Coca-Coly by měla v příštím roce přinést snížení emisí CO² až o jedenáct procent za flotilu automobilů do tří a půl tuny.

Zkušenosti s vozidly na alternativní pohon již firma má – pro distribuci zboží v Praze a středních Čechách využívá nákladní vozidla Mitsubishi Fuso Canter Eco Hybrid, zatímco manažeři jezdí vozidly Škoda Superb Combi iV s plug-in hybridním pohonem. Nově do servisní flotily přibude 36 vozidel VW Caddy TGI. Vozy se rozjedou do celé republiky, včetně závodu Natura na Broumovsku. Jejich dojezd 550 km na CNG v kombinaci se 120 kilometry na benzín zaručuje dostatečnou mobilitu.

PSALI JSME:
Od ledna vzroste daň z CNG na dvojnásobek. Stále však bude o deset korun nižší, než u litru benzínu

×
  1. Tak to je lituji. Ceny přestaveb na CNG jsou kolem 60000 kč a cena CNG je každoročně navyšována kvůli rostoucí dani pro stát. Jedině LPG,jiná možnost už není…..

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Motorismus

Volnost na čtyřech a více kolech má svá rizika

Kam na dovolenou? Až do loňska byla volba jasná – hory, moře. Zavřené hotely, letadla na zemi a neprostupné hranice však už druhý rok dělají z dříve jednoduché volby detektivku. Dobrodružnějším jedincům se však …

Benzín letos citelně zdražuje, nafta vůbec

Řidiči vozů na benzínový pohon mohou pomalu začít závidět motoristům, kteří svého – nejčastěji čtyřkolového – miláčka napájejí motorovou naftou. Čeští řidiči, zejména benzínových vozů, se tak musí v příštích týdnech …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru