
Nový Spořicí účet + nabízí dvouprocentní úročení až do 1,5 milionu korun a 1,1 % pro část vkladu nad tento limit. Původní spořicí účet zůstává s úrokem 1,1 % do 750 tisíc korun a 1,3 % nad tuto částku. Klienti si tak mohou vybrat, který ze spořicích účtů je pro ně výhodnější.
Oba účty fungují bez dalších podmínek a jde tak o aktuálně nejvýhodnější nabídku na trhu, která nemusí dlouho trvat. Podle současného ekonomického vývoje ve světě se však dá kalkulovat s tím, že do konce roku by tyto sazby mohly vydržet.
Nejen spořicí účet
Účet se znamením plus si mohou založit noví i stávající klienti online nebo prostřednictvím mobilní aplikace Richee. Tato aplikace je zase lákavá tím, že nabízí výhodné úročení i na běžném účtu. Má zhodnocení na úrovni 1,5 % do 300 tisíc korun, pro část nad tento limit pak 0,5 % ročně.
I když banka ve své tiskové zprávě uvádí, že je jednou z mála bank na českém trhu, jež tak vysoko běžný účet zhodnocují, můžeme tuto informaci upřesnit. Konkurenci má pouze u jediného finančního ústavu v Česku, a to u Air Bank. Ta již dlouhodobě dává klientům na běžném účtu 1 % do sta tisíc korun. Další zvýhodnění nabízí na mobilní aplikaci stále oblíbenější formou „finančních dárků“ při nákupech prostřednictvím telefonu.
Nejvyšší procenta bez podmínek
„Naší dlouhodobou strategií je patřit k bankám s nejvýhodnějším zhodnocením klientských úspor. S tím souvisí zavedení nového Spořicího účtu + s úročením 2 % ročně. Účet je bez podmínek a pro všechny, aktuálně je to tedy nejvýhodnější nabídka na trhu,“ říká předseda představenstva banky Vladimír Hořejší.
Creditas začala šířeji propagovat nový produkt, kterým je možné na pobočkách získat spořicí vklad s tříměsíční výpovědní lhůtou s bezkonkurenčním úrokem 2,5 % do půl milionu korun. Zatím tento nový produkt úročila o půl procenta níže bez širší propagace. Pro klienty, kteří chtějí mít své vklady zajištěny garančním fondem pro případ krachu do výše 2,5 milionu korun (100 tisíc eur) připravila banka termínované vklady s úrokem až 3,1 % ročně.
Investiční produkty
Banka letos získala akreditaci ČNB obchodníka s cennými papíry a rozšířila svou nabídku o externí investiční produkt, jímž je developerská společnost Redstone se zajímavým tříletým výnosem 4,9 % ročně. Brzy mají přijít do prodeje i podílové fondy. Dosud banka prodávala pouze dluhopisy emitentů ze sesterské skupiny miliardáře Pavla Hubáčka Unicapital, která působí v energetice, realitách a developmentu, zdravotnictví či zemědělství. V roce 2017 byl její čistý zisk 1,01 miliardy korun.
„U řady klientů jsme zaznamenali zájem mít kromě klasických spořicích produktů, také investiční produkty, které přinášejí výrazně vyšší zhodnocení. Díky licenci udělené ČNB jsme mohli naši nabídku rozšířit právě o investice,“ doplnil Vladimír Hořejší. Jediným stínem makléřské licence je obrovský nárůst administrativy, který si vyžaduje časově náročnější spolupráci klientů.
No nevím, v Monetě mám 2% na spořícím účtu a nějak neříkali, že je to „rekordní“ sazba.