
Dark Web však má i své světlé stránky. Ty využívají i novináři BBC, The Guardian nebo samotný Facebook pro sdílení informací, které mají zůstat utajeny. Nepředstavujte si ale nepřístupné části hlubin internetu — na Dark Web se můžete dostat na pár kliknutí myší. Bájí se, co vše se tam děje. Dá se snadno a anonymně koupit zbraň? Nebo rovnou objednat nájemný vrah? Anebo si dokonce zaplatit sledování vraždy v přímém přenosu?
„Kdekoliv se píše o Dark Webu, mluví se o možnosti najmout si vraha. Nedává to ale žádný smysl, ani o tom nejsou žádné doklady,“ popisuje Dominik Stroukal asi tu největší pověru, která o Dark webu koluje a kterou ve své knize vyvrací.
„Na jednu stranu nás může děsit, co vše se tam děje, na stranu druhou můžeme být rádi, že to jde. Dark Web je naše pojistka proti tomu, že by se režim obrátil proti nám. A když se podíváme kolem sebe, tak nemůžeme vyloučit, že by se to mohlo stát,“ navazuje na současnou politickou situaci a jedním dechem dodává, že „kdyby v roce 1980 existoval Dark Web, Plastic People of The Universe, Václav Havel, Václav Benda nebo Magor by tvořili tam!“
Kniha ukazuje, jakým způsobem fungují pravidla mezi lidmi, kteří spolu chtějí obchodovat, ale nikdy neodhalí svou identitu. Proč se pod rouškou anonymity neokrádají a co se stane, když k tomu dojde. Proč se vládám daří tvůrce nelegálních tržišť chytat a jak se tomu tržiště brání. Co je na Dark Webu skutečností, a co naopak mýtem?
208 stran, formát 147×209 mm, cena 279 Kč