Díky nové akvizici stoupla hodnota portfolia fondu NEMO na 1,3 miliardy

Nemovitostní fond NEMO koupil kancelářskou budovu v Modřanech v Praze, kde má své sídlo největší potravinářská společnost Nestlé a mezi nájemce patří i technologický koncern Siemens. Unikátností dané akvizice je nová dlouhodobá smlouva podepsaná s majoritním nájemcem Nestlé, která pro podílníky fondu NEMO znamená stabilitu a potvrzuje konzervativnost dané investice.
Prosklená budova ve tvaru písmene U s pěti nadzemními a dvěma podzemními podlažími čítá zhruba deset tisíc metrů čtverečních využitelných ploch. Společnost Nestlé v budově sídlí celou dobu již od novostavby. Foto: Ondřej Vala

Nemovitostní fond NEMO koupí této modřanské nemovitosti sídlící na adrese Mezi Vodami 31 zvýšil plochu svých kancelářských budov na 17 500 m2 a hodnotu svého portfolia na 1,3 miliardy korun. Fond NEMO danou akvizici slaví rok své existence. Zakladatelem fondu je realitní holding Českomoravská Nemovitostní (ČMN).

„Náš fond upřednostňuje kvalitu vlastněných nemovitostí před jejich kvantitou. Cílem je mít vysoce diverzifikované portfolio kvalitních prémiových nemovitostí obsazených bonitními nájemníky, se kterými jsou uzavřené dlouhodobé nájemní smlouvy. Právě moderní kancelářský objekt Mezi Vodami 31, kde je podepsaná nová dlouhodobá smlouva, zapadá do strategie fondu,“ řekl Josef Eim, místopředseda společnosti ČMN.

Orientace na české nemovitosti

Fond NEMO investuje především do projektů v České republice, které mají konzistentní a dlouhodobě udržitelný potenciál nájemního výnosu. Investuje do již fungujících projektů s kvalitními nájemci a s co nejdelší smluvní dobou nájmu. Cílený čistý výnos pro investory do podílových listů je 5 % ročně, přičemž minimální investice je pouze 500 korun.

Součástí portfolia fondu jsou aktuálně tři kancelářské budovy situované v Praze. „V současné době má fond ve vlastnictví kromě budovy centrály Nestlé v Modřanech, nemovitost na Václavském náměstí 62 a nemovitost na ulici Pekařská v Praze, kde sídlí společnost Volkswagen Financial Services,“ dodává Josef Eim.

Samotná budova Mezi Vodami 31 je unikátní i díky svému zajímavému designu. Prosklená budova ve tvaru písmene U s pěti nadzemními a dvěma podzemními podlažími čítá zhruba deset tisíc metrů čtverečních využitelných ploch. Je snadno dostupná. Přímo před budovou je tramvajová zastávka Belárie (linky 3, 17, 52) a v blízkosti jsou dvě zastávky městských autobusů. Snadné je také napojení na Městský i Pražský okruh. Společnost Nestlé v budově sídlí celou dobu již od novostavby. Prodlužení nájmu potvrzuje důvěru v dynamicky se rozvíjející lokalitu, jak pro rezidenční bydleni, tak pro kancelářsky potenciál.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Začal Global Money Week 2024

Od pondělí 18. do neděle 24. března 2024 se v České republice koná 12. ročník celosvětové vzdělávací akce Global Money Week. Česká bankovní asociace letos v jeho rámci opět pořádá národní kolo finančně-vědomostní …

Jak zajistit pojištění kola proti krádeži

Plánujete pořízení nového jízdního kola, abyste si již brzy mohli užívat první jarní vyjížďky? Pak byste měli pamatovat na to, že krádeže kol jsou v České republice velice časté. Podle policejních odhadů je ročně …

Predikce ceny bitcoinu v roce 2024: Co říkají experti?

Rok 2023 pro bitcoin znamenal jízdu na horské dráze. Po rekordním růstu v roce 2021 zažila tato nejstarší a nejrozšířenější kryptoměna (BTC) v roce 2022 prudký pokles a klesla pod 20 000 amerických dolarů (USD). V …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.