Díky technologii českého start-upu se už vystopovalo patnáct tisíc pohřešovaných

Technologie zpracování dat z webových stránek (web scraping) společně s automatizací procesů prostřednictvím robotů (RPA) je trendem posledních let, který start-upy i korporace využívají pro budování nových digitálních produktů i sledování konkurence.
Díky technologii českého start-upu se vystopovalo už patnáct tisíc pohřešovaných. Ilustrační foto: Pixabay.com

Český start-up Apify umí sledovat a plně automaticky vyhodnocovat cokoliv, co se objeví na internetu. Porovná například vývoj cen na e-shopech a upozorní na falešné slevy, shromáždí podklady k hledání zneužívaných dětí nebo pomůže lépe sledovat protichůdné výroky politiků.

Aby Apify uspokojilo poptávky velkých společností ze zahraničních trhů, rozvíjí od letošního roku i svou síť takzvaných „solution providerů“. Ti mají nejenom pomáhat zájemcům s integrací, ale nové klienty zároveň vyhledávat. Největším partnerem se nově stává československý Bootiq, který má přes 350 vývojářů ve dvanácti pobočkách.

„RPA využívá roboty k automatizaci procesů, které by za běžných podmínek museli dělat lidé dlouhé hodiny nebo i dny. Ve světě je to aktuálně jedna z nejvyhledávanějších technologií. Schopnost Apify kombinovat web scraping právě s RPA je opravdu klíčová technologie současné doby a my jsme velice rádi, že můžeme s tímto nadějným českým start-upem spolupracovat,“ říká Marcel Červený, CEO skupiny Bootiq.

Kromě čistě komerčního využití technologie, které je často spjato s přísnou mlčenlivostí, ji využívají čeští start-upisté také k veřejně prospěšným aktivitám, a to nejen v České republice. Technologie Apify pomáhá např. iniciativě Hlídač státu stahovat nové smlouvy a rozhodnutí nebo budovat databázi příspěvků ze sociálních sítí vrcholných českých politiků.

Dále stojí za projektem Hlídač shopů, který sleduje, jestli e-shopy uměle nenavyšují slevy. V USA má pak mezi klienty neziskovku Thorn, která stahuje data z erotických on-line seznamek a hledá v nich ztracené děti – i díky technologii českého start-upu tato organizace vystopovala již patnáct tisíc pohřešovaných.

PSALI JSME:
Firmy nahrazují zaměstnance automatizací. Česko ve využívání robotů i tak zaostává

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Koronavirové pasy lákají hackery i podvodníky

Od března do května vzrostl počet prodejců padělaných koronavirových potvrzení o 500 procent, což ukazuje, že dovolenková sezóna přitahuje uživatele, kteří se chtějí vyhnout kontrolám. Informoval o tom výzkumný tým …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru