Direct pojišťovna je opět plně v rukou skupiny Vigo Pavla Řeháka

Martin Kúšik a Pavel Řehák se během léta domluvili na odprodeji padesátiprocentního podílu Directu zpět skupině Vigo Investments, která tak nyní vlastní sto procent pojišťovny, která nahradila pojišťovnu Triglav. Direct se chce věnovat aktivně dalším projektům, jako je Direct auto zaměřený na mobilitu 21. století, nebo rozvoj mobilní aplikace pojišťovny.
Martin Kúšik (vlevo) a Pavel Řehák v únoru 2018 po podpisu dohody o strategickém partnerství a dlouhodobém rozvoji Direct pojišťovny. Foto: Direct pojišťovna

Rovnocenné partnerství na základě společných hodnot a vize vzniklo koncem února 2018, kdy Vigo Investments Pavla Řeháka a Odyssey 44, investiční rodinná firma, již v roce 2014 založil Martin Kúšik, někdejší spolumajitel investiční skupiny Penta, uzavřely dohodu o strategickém partnerství a dlouhodobém rozvoji Direct pojišťovny.

Aktuální rozhodnutí bylo v souladu se záměry obou partnerů. „Vše proběhlo ve velmi přátelském duchu. Tři roky společné cesty a úspěšné spolupráce na rozvoji pojišťovny posunuly Direct o generaci dál a v současné době tak můžeme plánovat a realizovat další zásadní kroky rozvoje pojišťovny,“ popsal předseda představenstva Direct pojišťovny Pavel Řehák.

Strategie pojišťovny se po odchodu Odyssey 44 podle něj nemění. Direct nyní investuje do rozvoje autoslužeb, spouští mobilní aplikaci a pracuje na dalších inovativních řešeních pro klienty. „Skupina VIGO navýšením podílu v pojišťovně posiluje svoji kontrolu a upevňuje pozici pojišťovny jako klíčového pilíře skupiny,“ dodal.

PSALI JSME:
Direct pojišťovací hrátky se slovíčky „fér“ a „covid-19“

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Máme více platebních terminálů, než ekonomicky vyspělejší Německo

Analýza
V různých ekonomických ukazatelích včetně hrubého domácího produktu (HDP) na jednoho obyvatele sice Česká republika s Německem jasně prohrává, ale jsou i oblasti, kde jsou na tom čeští obyvatelé překvapivě lepší. Jednou z nich je dostupnost platebních terminálů, kde Česko patří ke „zlatému“ evropskému středu, zatímco Německo tento žebříček uzavírá spolu se Slovenskem.