Dolar silnější v důsledku zveřejněných dat, koruna pod tlakem

Názor
Na globálním devizovém trhu vyšel ze čtvrtka vítězně americký dolar. Vůči euru si polepšil pod hladinu 1,06 USDD/EUR. Nejvýraznější pohyb přišel až v odpoledních hodinách v souvislosti se zveřejněním amerických dat.
Na globálním devizovém trhu vyšel ze čtvrtka vítězně americký dolar. Ilustrační foto: Pixabay.com

Tamní měnu podpořilo jak zveřejnění mírně vyšší zářijové inflace, tak opětovně nízké číslo počtu nových uchazečů o podporu v nezaměstnanosti zrcadlící nadále silný trh práce. Obojí indikuje vyšší dolarové sazby po delší dobu, což je pro zelené bankovky dobrá zpráva.

Silnější dolar příliš nepomohl české koruně, ve stejném směru pak působilo i vyjádření člena bankovní rady České národní banky Tomáše Holuba. Ten uvedl, že snížení úrokových sazeb ještě do konce letošního roku nemůže vyloučit.

Zdroj: Komerční banka

Pozoruje jasné signály klesající inflace a pomalejší mzdovou dynamiku. Dosavadní oslabení koruny pro podle něho není důvodem k opětovným intervencím ve prospěch české měny. Po jeho slovech se kurz koruny vůči euru přehoupl přes 24,60 CZK/EUR a zamířil k 24,65 CZK/EUR. Okolní regionální měny spíše stagnovaly.

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
ČNB může za měsíc snížit svůj základní úrok

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Letošní změny ve financování bydlení

Letos v březnu Česká národní banka (ČNB) pokračovala ve snižování základní úrokové sazby o dalšího 0,5 procentního bodu na 5,75 procenta. Toto rozhodnutí bylo motivováno snahou stimulovat ekonomiku a zlepšit …

Vyplatí se platit nájem, nebo splácet hypotéku?

Před pár dny jsme našim čtenářům nabídli pod titulkem „Splátky hypotéky mohou být už brzy srovnatelné s nájemným“ analýzu výkonné ředitelky developerské společnosti Central Group Michaely Tomáškové. Dnes přinášíme …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB