Domácnosti si loni nejvíce půjčovaly na auta

České domácnosti si tradičně nejvíce půjčují na osobní automobily. Silný růst automobilového trhu se však projevil výrazným meziročním navýšením počtu kontraktů na financování osobních aut pro domácnosti. Vyplývá to z údajů České leasingové a finanční asociace (ČLFA).
Meziročně došlo k výraznému navýšení počtu kontraktů na financování osobních aut pro domácnosti. Foto: PIxabay

Zákazníci členských společností asociace z řad soukromých osob loni upřednostňovali spotřebitelské úvěry před spotřebitelským leasingem. Členové asociace jim prostřednictvím spotřebitelských úvěrů poskytli 27,61 miliardy korun.

To představuje meziroční nárůst o 7,1 %, a pomocí spotřebitelského leasingu 3,34 miliardy korun. Celkový objem spotřebitelského leasingu tak vzrostl o 32,4 %. V údajích absentují výsledky společnosti Cetelem, upozornila asociace.

Souhrnný objem obchodů realizovaných členy ČLFA v rámci spotřebitelských úvěrů byl loni rozložen mezi revolvingové úvěry (9,17 miliardy korun), neúčelové půjčky (6,01 miliardy) a financování hmotného majetku (12,43 miliardy). Na revolvingové úvěry bylo uzavřeno 126 251 nových smluv, na neúčelové půjčky 241 904 a na financování hmotného majetku 239 914 nových obchodů.

Ze statistik rovněž vyplývá, že stále větší počet privátních klientů volí při pořizování nového osobního automobilu operativní leasing: Zatímco v roce 2014 to bylo 7020 spotřebitelů, o rok později 9049 lidí a loni už to bylo 10 956 osob.

To znamená, že přibližně každý třetí vůz financovaný z externích zdrojů v této zákaznické kategorii byl pořízen na operativní leasing. „Těší nás, že jsme pro řadu firem a soukromých osob volbou číslo jedna,“ komentoval výsledky ČLFA v oblasti úvěrů a leasingů za rok 2016 Joachima Ewald, jednatel Volkswagen Financial Services.

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Finance

Nižší zdanění bytů zvýší dostupnost bydlení

Primátoři tří největších českých měst chtějí snížit zdanění bytů. Vedení Prahy v rámci své zákonodárné iniciativy nyní připravuje daňové úpravy, které by snížily DPH na koupi nového bytu ze současných 15 procent na …

Dva z pěti Čechů jsou se svými úsporami spokojeni

Se svými úsporami je v současnosti zcela nebo částečně spokojeno 42 % Čechů. Naopak 27 % je nespokojeno. Průměrná výše měsíčních úspor je 2 720 Kč. Nejvíce lidé ukládají své peníze do penzijního připojištění, na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru