Dubnové novinky v osobních financích

O jakých novinkách bankovní domy tento týden informovaly? Přinášíme vám výběr z tiskových zpráv, které nám v prvním dubnovém týdnu přistály v redakční poště.
Ilustrační foto: Pixabay

Raiffeisen stavební spořitelna (RSTS) od 1. dubna navýšila úrokovou sazbu na stavebním spoření pro všechny nad 26 let. Po loňském zavedení nového spořicího tarifu pro děti a mladé do 25 let s ročním úročením 1,5 % tak pokračuje v navyšování. Všichni nad 26 let si u RSTS mohou sjednat stavební spoření s úrokovou sazbou 1,2 % ročně, která je garantována minimálně po celou dobu trvání vázací lhůty smlouvy, to je šest let. Spolu s plnou státní podporou tak lze získat celkové roční zhodnocení až 3,8 %.

Česká spořitelna od 1. dubna snižuje úrokové sazby hypoték u všech fixací o 0,2 procentního bodu. Sazby platí pro hypotéky do 80 % hodnoty nemovitosti. Klienti mohou až do 3. května využít pojištění domácnosti či nemovitosti na rok zdarma. Pojistnou smlouvu k hypotéce lze podepsat až do 15. května. Nabídka platí pro nové hypotéky i americké hypotéky s fixací delší než jeden rok.

PSALI JSME:
Koruna letos turistům radost nedělá. Vůči většině jiných měn slábne

Equa bank snížila od 1. dubna úrokové sazby spotřebitelských úvěrů o 1,1 procentního bodu. Minutovou půjčku a RePůjčku – Konsolidaci tak bude nyní možné získat již od 4,8 % ročně místo původních 5,9 %. Podle průzkumu Equa bank má až polovina českých domácností v současnosti nějakou půjčku. Zhruba 16 % z nich má dokonce více než dvě půjčky.

Klienti ČSOB a Poštovní spořitelny mají od začátku dubna možnost využít nabídku termínovaných vkladů s vyšší úrokovou sazbou. Své peníze mohou uložit na šest měsíců se sazbou 0,7 procenta a na dvanáct měsíců s atraktivním výnosem ve výši jednoho procenta, nyní navíc s možností bezplatného předčasného výběru části vkladu. Klienti, kteří si založí nový termínovaný vklad do 29. června 2019, získají možnost bezplatně z něj vybrat až 20 procent vložené částky.

PSALI JSME:
Pětina Čechů žije od výplaty k výplatě

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Inflace v Česku zaostala za očekáváním

Inflace v Česku po dlouhé době zaostala za prognózami. V červenci podle údajů českého statistického úřadu činila meziročně 17,5 procenta, zatímco Česká národní banka (ČNB) počítala s 18,8 procenta. Trh pak čekal …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB