Dva ze tří Čechů už něchtějí střídání času

Změna času není v očích veřejnosti vnímána zrovna pozitivně. Co ale lidem na střídání času vadí nejvíc? Hlavními argumenty pro jeho zrušení jsou například neustálé přeřizování hodin či vyhnutí se změně biorytmu a s ní spojené únavě. Vyplývá to ze zjištění výzkumné agentury STEM/MARK zjišťovala, co si o střídání času myslí česká společnost.
Zdroj: STEM/MARK

Není proto překvapením, že se zrušením střídání času souhlasí sedm z deseti dotázaných a nejvyšší podporu má zrušení opět u lidí nad 45 let, a naopak nejnižší bychom našli u mladých lidí do 30 let. Ačkoliv i u nich se nadpoloviční většina vyjádřila pro zrušení.

Dvou třetinám lidí přechod na letní či zimní čas nevyhovuje a nejméně jsou se střídáním spokojeni lidé starší 45 let.

S prvním bodem návrhu Evropské komise tedy Češi souhlasí, ale u druhého se projevila určitá skepse. Těsná polovina dotázaných se totiž domnívá, že by měl v EU platit stejný buď zimní nebo letní čas a toto rozhodnutí by nemělo být na jednotlivých státech.

Necelá polovina obyvatel by chtěla na stálo zachovat do nedělního rána platící letní čas. Což by znamenalo posunutí současného standardního času o hodinu dopředu. Čtvrtina by naopak preferovala zachování zimního času. Trvalý posun hodinových ručiček si nejvíce přejí lidé pod 45 let, avšak příliš velké názorové rozdíly mezi různými skupinami populace nenajdeme.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 1
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB