Equa bank vzrostl trojnásobně konsolidovaný zisk

Equa bank má za sebou další úspěšný rok. Banka, kterou před lety a pod jiným názvem spoluvlastnil někdejší československý premiér Marián Čalfa a pak ji vlastnila italská Banco Popolare, dynamicky rostla ve všech oblastech podnikání a koncem roku vykázala čistý konsolidovaný zisk ve výši 372 milionů korun, což představuje v meziročním srovnání trojnásobný nárůst.
Equa bank vykázala čistý konsolidovaný zisk ve výši 372 milionů korun. Foto: FAEI.cz

Růst bilanční sumy pokračoval dvojciferným tempem, meziročně vzrostla celková aktiva o 11 % a dosáhla téměř 56 miliard korun. Počet klientů se zvýšil o 20 % a koncem roku banka obsluhovala 367 tisíc klientů. Objem vkladů a úvěrů se zvýšil o devět procent. Nejvyšším tempem přitom rostly spotřebitelské půjčky, jejichž objem v meziročním srovnání vzrostl o čtvrtinu.

„Za téměř trojnásobným nárůstem čistého konsolidovaného zisku stojí především výborná obchodní výkonnost všech prodejních složek, především pak spotřebitelských půjček, ale také vysoký podíl on-line distribuce a rozvoj on-line produktů.

PSALI JSME:
Equa bank poprvé v zisku

Do hospodaření banky se rovněž pozitivně promítl růst našeho hypotečního portfolia, které i v loňském roce rostlo dvouciferným tempem,“ komentuje loňské výsledky generální ředitel a předseda představenstva Equa bank Petr Řehák.

Podle Řeháka bude banka v letošním roce pokračovat především v rozvoji digitálních služeb. „V lednu jsme například spustili jednoduché platby prostřednictvím on-line platebního nástroje Google Pay, v průběhu roku plánujeme klientům nabídnout i Apple Pay,“ připomíná generální ředitel. Equa bank se rovněž zaměří na další rozvoj své pobočkové sítě a nabídne klientům bankomaty s možností vkladů.

Výsledky hospodaření Equa bank k 31. 12. 2018 dle mezinárodních účetních standardů (IFRS)

Stav k 31. 12. 2018 Stav k 31. 12. 2017 Změna (%) meziročně
Aktiva celkem (v mil. Kč) 55 849 50 283 11 %
Úvěry klientům (v mil. Kč) 40 430 36 971 9 %
Vklady klientů (v mil. Kč) 48 841 44 904 9 %
Vlastní kapitál (v mil. Kč) 5 020 3 726 35 %
Provozní výnosy (v mil. Kč) 1 683 1 422 18 %
Čistý zisk (v mil. Kč) 388 232 67 %
Konsolidovaný čistý zisk* (v mil. Kč) 372 110 238 %
Počet klientů 367 000 307 000 20 %

*předběžný neauditovaný údaj

PSALI JSME:
Když banka roste na úkor klientů

Sdílet:

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …

Partneři Portálu

NOOL
Rolovat nahoru