
Equa zvyšuje bonusový úrok u spořicího účtu z nynějších 0,6 procenta na 0,8 procenta. Dohromady se standardní úrokovou sazbou tak klienti mohou své finanční prostředky zhodnotit o jedno procento. Sice jen u vkladů do 200 tisíc korun, ale i tak jde o dobrou zprávu.
„Tímto krokem reagujeme na postupné zvyšování základních sazeb ČNB v průběhu roku 2018 a jsme rádi, že jsme ke zvýšení přistoupili jako jedna z prvních bank na českém trhu,“ sdělila klientům banka.
Banka také oznámila zjednodušení podmínek pro získání bonusové sazby, kdy pro její získání stačí v daném měsíci třikrát zaplatit kartou Equa bank z bezplatného běžného účtu.
Konkurence nespí
Jako první přistoupila ke zvýšení úroku kazašská Sberbank už v prosinci minulého roku, když navýšila svou sazbu na spořicím účtu do 300 tisíc korun na 0,83 procenta. Podmínkou je užívání běžného účtu, jehož náklady však úrokovou sazbu z poloviny vynulují. V lednu zvýšila úrokovou sazbu nejmladší banka Creditas, a to na 0,6 procenta bez jakéhokoli omezení výše vkladu.
Equa bank se svým počinem silně přiblížila klientsky nejvlídnější Air Bank, jejíž úroková sazba spořicího do 250 tisíc korun nikdy neklesla pod jedno procento, a to platí, což je na trhu rarita, i pro běžný účet.
Aktuálně nejvyšší úrok 1,1 procenta lze získat u Monety, ale za podmínky, že na běžný účet klient pravidelně vkládá 35 tisíc korun. Kromě již uvedených bank lze u Raiffeisenbank získat bonusový úrok 0,75 procenta pro vklady do 150 tisíc korun. Podmínkou je běžný účet. Zcela bez podmínek nabízí Hello bank 0,6 procenta a ING půl procenta do částky 300 tisíc korun.
Mnohem větší pohyb úrokových sazeb klienti zaznamenali u vázaných vkladů, které po desetinkách lépe zúročují téměř všechny malé banky. Giganti českého trhu se ještě neprobudili.