Euru se na žádné frontě příliš nedařilo

Názor
Po úterní vlně optimismu, která se přehnala finančními trhy, byla ve středu situace na trhu klidnější, euro své úterní zisky korigovalo. Kurz USD/EUR se tak nad paritu nepodíval, naopak se během úterní evropské seance od ní vzdaloval směrem k hladině 0,99. Euro nijak neprofitovalo ze zveřejnění solidní zářijové dynamiky německých exportů a hodně silných importů, což by dokazovalo oživení výrobní aktivity.
Euru se na žádné frontě příliš nedařilo. Ilustrační foto: Pixabay.com

Výsledkem ale bylo další snížení přebytku německého zahraničního obchodu. Směrem k horšímu pak byl revidován PMI (index nákupních manažerů, pozn. red.) aktivity v německém sektoru služeb, což s sebou mírně stáhlo index za celou eurozónu.

Naopak potěšil odpolední ADP report z amerického trhu práce za září. Odhad nových pracovních mít v privátním sektoru ukázal 208 tisíc, což bylo mírně nad tržním očekáváním. Zveřejněná data jsou tak příslibem pro páteční report z amerického trhu práce. Ten by měl kromě solidního počtu nových pracovních míst ukázat i na silný růst výdělků.

Proti euru se ve středu dařilo i regionálním měnám. Maďarskému forintu až odpoledne, což nestačilo na vymazání dopoledních ztrát. Polský zlotý během celého dne opatrně posiloval, aby nakonec v závěru seance oslabil poté, co tamní centrální banka překvapivě nezvýšila úrokové sazby. Vítězem regionu tak je česká koruna, která si k euru polepšila. Tuzemská měna v odpoledních hodinách zamířila ke 24,50 CZK/EUR a připsala si zhruba pět haléřů (necelou čtvrtinu procenta, pozn. aut.).

Autor je hlavní ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Euro těsně pod paritou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Šéf ČNB: Zůstaneme „opatrnými jestřáby“

V rozhovoru pro deník Blesk guvernér České národní banky (ČNB) Aleš Michl opět zdůraznil, že navzdory postupnému snižování úrokových sazeb v letošním roce zůstanou centrální bankéři „opatrnými jestřáby“.

Rating? Česko na tom není vůbec špatně

Ratingové agentury pravidelně vystavují vládám vysvědčení. Jejich hodnocení je důležité nejen proto, že země s lepším ratingem jsou zpravidla schopny na finančních trzích levněji financovat svůj dluh. Zároveň nám …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Ekonomové: Letos už reálná mzda v Česku začne opět narůstat

Analýza
Reálné mzdy Čechům klesaly také v poslední loňském čtvrtletí. Dokonce mírně více, než se čekalo. Reálná mzda loni se v měsících říjnu až prosinci totiž meziročně snížila o 1,2 procenta. Analytici oslovení agenturou Bloomberg přitom ve střední hodnotě svých odhadů předpokládali propad pouze o 1,1 procenta.