Evropské dotace jsou teď pro sociální podniky i neziskovky dostupnější

Jeden milion eur, který bude možné splácet až jedenáct let. S takovou nabídkou adresovanou sociálním podnikům a neziskovým organizacím přišla letos na začátku roku Česká spořitelna. Dohodla se totiž s Evropským investičním fondem (EIF) na dalším zatraktivnění úvěrových podmínek (s jeho zárukou – pozn. red.), které jsou určeny sociálním podnikům a neziskovým organizacím.
Zatraktivnění podmínek čerpání úvěrů by mohlo dále zpřístupnit „evropské peníze“ pro domácí neziskové organizace. Ilustrační foto: Pixabay.com

„Podpora sociálních podniků a neziskovek je klíčovou prioritou pro sociální bankovnictví České spořitelny. Jsme rádi, že v současných kritických podmínkách způsobených pandemií covid-19 můžeme těmto organizacím nabídnout ještě efektivnější podporu. Kdy jindy, když ne právě teď,“ zdůrazňuje Otto Mach, manažer sociálního bankovnictví České spořitelny.

Úvěry se zárukou EIF mohou klienti použít na investiční i provozní účely. Mohou je využít také na předfinancování dotací, které však v takovém případě nesmí pocházet ze zdrojů Evropských strukturálních fondů.

PSALI JSME:
Jak správně účtovat granty, dotace nebo dary?

Díky nové dohodě s EIF jsou „evropské peníze“ pro sociální podniky i neziskové organizace dostupnější. Změna se týká např. maximální výše úvěru, která vzroste z 500 tisíc eur na jeden milion, nebo výše záruky fondu EIF, která se zvýší z 80 na 90 procent. O jeden rok se také prodlouží maximální doba splatnosti úvěru, a to na 11 let.

Zatraktivnění podmínek čerpání úvěrů by mohlo dále zpřístupnit „evropské peníze“ pro domácí neziskové organizace. V rámci starých parametrů Česká spořitelna dosud poskytla sociálním podnikům a neziskovým organizacím třicet úvěrů se zárukou EIF v celkové výši 130 milionů korun a úvěry za dalších zhruba 20 mil. Kč byly letos v lednu rozjednané.

PSALI JSME:
Firma nedodržovala zákon, přesto dosáhne na evropské dotace. Ministerstvo v tom problém nevidí

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru