Fond Accolade už vlastní čtrnáct průmyslových parků

Osm moderních a udržitelných industriálních projektů, zvětšení portfolia o 36 procent, téměř 300 nových kvalifikovaných investorů a meziroční zhodnocení 9,82 %. Accolade Industrial Fund, který v roce 2019 oslavil pět let svého fungování, zažil další úspěšný rok. V jeho průmyslových parcích v České republice, Polsku a Německu profituje téměř 900 investorů.
Průmyslový park v polském Lublinu. Foto: Accolade

Accolade Industrial Fund roste rychlým tempem, kromě nárůstu pronajímatelných ploch a počtu nových investorů zaručuje Fondu atraktivitu především nárůst ročního příjmu z nájemného. Tento aspekt výnosu se meziročně zvýšil o 38 procent, z původních 26 milionů euro (644 milionů korun) na současných 36 milionů euro (893 milionů korun).

„Vzhledem k tomu, že průměrná doba pronájmu na jeden metr čtvereční celého našeho portfolia hal je více než šest let a prostory jsou pronajímány renomovaným světovým značkám, jsme schopni našim investorům zajistit v pětiletém horizontu zajímavý a stabilní výnos. Zájem o investice do infrastruktury pro moderní průmysl roste,“ říká Milan Kratina, předseda představenstva Accolade Industrial Fund.

„V loňském roce nám přibylo šestnáct nových nájemců. Na evropském trhu je nyní nejvíce vidět segment e-commerce, který dnes hraje v rozvoji moderních průmyslových hal významnou roli. Každý zákazník chce mít objednané zboží nejpozději do druhého dne a firmy hledají místa, ze kterých mohou obsloužit co největší oblast. Ideálně na více trzích zároveň. Stejně tak pozorujeme, že investoři i nájemci stále více hledí na udržitelnou stopu,“ dodal Kratina.

V současné chvíli fond vlastní čtrnáct průmyslových parků. Z toho šest v České republice (Cheb, Stříbro, Hořovice, Pavlov, Týniště nad Orlicí a Přeštice), sedm v Polsku (Štětín, Bydhošť, Zelená Hora, Lublin, Kielce, Bialystok a Lehnice) a jeden německý, v Alsdorfu. V rámci těchto parků působí šedesát nájemců světových značek.

PSALI JSME:
Jogurtoví roboti pomáhají s fyzicky namáhavou prací

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

2022, další rekordní rok pro LVMH

Přední světová společnost LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy, pozn. red.), která vyrábí luxusní zboží, zveřejnila rekordní výsledky za rok 2022 s čistým ziskem 14 miliard eur, což je o dvě miliardy více než v roce …

Společnost SAP oznámila finanční výsledky za rok 2022

Společnost SAP, přední světový dodavatel podnikového softwaru, oznámila finanční výsledky za rok 2022. Tržby z cloudu meziročně vzrostly o 33 procent, objem cloudových zakázek softwaru SAP S/4HANA se zvýšil o 86 …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB