Globální síť PwC zvýšila příjmy o sedm procent

Firmy sdružené do globální sítě PwC za finanční rok končící 30. červnem 2019 navýšily své hrubé příjmy na 42,4 miliardy dolarů. To je v přepočtu na jednotlivé měny a příjmy z pokračujících operací růst o sedm procent, v přepočtu na americké dolary jde o růst o 4,2 procenta. Informovala o tom PwC Česká republika.
Počet lidí zaměstnávaných firmami sdruženými do globální sítě PwC vzrostl za poslední rok o deset procent na 276 tisíc. PwC má po světě 1 008 kanceláří ve 157 zemích. PwC Česká republika zaměstnává 1 315 lidí a má kanceláře v Praze, Brně a Ostravě. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Globální síť PwC tvoří samostatné firmy působící v jednotlivých zemích, které jsou vlastněny přímo partnery, tedy členy nejvyššího managementu. Pro lepší organizaci a koordinaci funguje v síti PwC globální vedení a vedení jednotlivých regionů.

Největší část příjmů PwC v uplynulém finančním roce pocházela z Assurance, tedy auditních a navazujících služeb. Tyto příjmy činily celkem 17,4 miliard dolarů, což představuje při konstantních směnných kurzech nárůst o 4,2 %. Advisory (poradenství) vykázalo příjmy ve výši 14,4 miliard dolarů, což znamená meziroční nárůst o 10,4 procenta. Tax&Legal (právní a daňové poradenství) přinesly příjmy 10,7 miliard dolarů, tedy o 6,7 % více než předchozí rok.

Regionem s nejvyššími příjmy v uplynulém finančním roce byly se 17,8 miliardami dolarů Severní a Jižní Amerika. Nejrychleji rostoucím regionem je potom s nárůstem příjmů o 10,2 % CEE (Střední a východní Evropa), do které patří i PwC Česká republika.

PSALI JSME:
Poradenská společnost PwC představila nové directory, Petr Kincl jmenován Associate Partnerem PwC Legal

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru