Hello bank to také vzdává. Na běžných účtech bude čistá nula

Jen měsíc poté, co se Hello bank v únorovém průzkumu firmy Scott & Rose ocitla na stupních vítězů nejlepších úrokových sazeb na spořicích účtech, a to dokonce dvakrát, rozeslala francouzská banka svým tuzemským klientům dopis, podle něhož i ona následuje konkurenty, a na běžných účtech, kde dosud vyplácela jedinečný úrok 0,6 procenta do částky 100 tisíc korun, bude čistá nula.
Hello bank informovala, že na běžných účtech, kde dosud vyplácela jedinečný úrok 0,6 procenta do částky 100 tisíc korun, bude čistá nula. Ilustrační foto: FAEI.cz

„Po roce, kdy jsme drželi na všech našich depozitních účtech nadstandardní úrokové sazby, jsme se rozhodli přistoupit k jejich snížení s platností od května. Reagujeme tak na aktuální ekonomickou situaci a trvale nízké základní úrokové sazby ČNB, od kterých úroky odvozujeme,“ sdělila banka klientům.

Budiž jí ke cti, že úrok jedno procento ročně z vkladů do 200 tisíc korun od 1. května bude úročit 0,6 %, což je na našem bankovním trhu absolutní špička vzhledem k tomu, že neobtěžuje spořitele dalšími podmínkami jako jiné bankovní domy.

„Dál platí, že úrok není podmíněný sjednáním jiného z našich produktů, určitým obratem na účtu ani počtem provedených transakcí. S naspořenými prostředky lze volně disponovat,“ uvedla Hello bank.

PSALI JSME:
I Hello bank dochází dech

Zavřít reklamu ×
  1. Sakra. Jak to ti bolševici dělali, že někde kolem roku 1989 bylo spoření uročeno asi deseti procenty. Ted se na nás pomalu připravuje záporný ůrok a už dneska má „povinně“ každý učet v bance. Jak to bylo tenkrát s obyčejným vkladem, to nevím protože nebyla nutnost mít učet.

    • Byla tu jediná a to Česká Spořitelna a vklady šly na vydanou spořitelní knížku, kde se zapisovaly. Úrok z vkladu se navyšoval o pouhá a hlavně stálá 4%, což v tehdejší době bylo hodně, ale vždy až po roce. Ta suma se též do knížky zapisovala.

  2. JJ mít dnes peníze na účtě je fakt „“TERNO““. 😀
    Vše se ročně o 3% zdraží a na účtu přibude 0,6%. Takže nechat tam životní úspory mnoho let a můžete si pak za to zajít do sámošky na nákup na víkend…………..

    • No, zivotni uspory na uctu jsou nesmysl. Jenze je dobre mit aspon nejake. Ty se mohou hodit, kdyby nahodou nejaky chytrak vymyslel lockdown. Aspon je z ceho zit. Ma to tu nevyhodu ze ztraci na hodnote. Samozrejme je tu moznost nemit zadne uspory a vsechno utratit. Pak je ale clovek v pripade napadu nejakeho chytraka v pr…

  3. Dobrý den,včera jsem si osobně ověřil neschopnost zaměstnanců této „banky“.Chtěl jsem jim dát vydělat na úrocích,nebyli schopni se mezi sebou domluvit na základních podmínkách.Jsem rád,že půjdou do „kytek“…

  4. Jak sleduju vývoj naší ekonomiky, opět jsme v něčem první na světě – i když máme poměrně vysokou inflaci, banky se chovají, jako kdyby byla prudká deflace. Ceny rostou, úrokové sazby u úvěrů a půjček také, ale úrokové sazby u vkladů a bankovních účtů jsou nulové.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Půjčujete kamarádovi auto? Rozmyslete si to

Poradna
Půjč mi auto na dovolenou, to moje má malý kufr. Kdo by této prosbě odolal, vždyť kamarád je spolehlivý řidič a se svým vozem momentálně žádný výlet neplánujete? Takže vyhovíte, ale už za pár dní se nestačíte divit, kam vás dobré srdce a výpomoc bližnímu dovedly. Své odpovědnosti majitele a provozovatele vozidla se totiž nezbavujete ani jeho půjčením komukoli.
Rolovat nahoru