I Hello bank dochází dech

I na tuzemského úrokového lídra, francouzskou Hello bank, doléhají současné špatné časy, a tak oznámil svým klientům v zákonem určeném předstihu, že sice svou jednoprocentní úrokovou sazbu na spořicích účtech zachová, ale sníží takto úročenou částku ze 300 na 200 tisíc korun.
I Hello bank dochází dech. Ilustrační foto: FAEI.cz

„Tlak finančního trhu na snižování úroků u spořicích účtů je neúprosný, i my jsme nakonec museli nějakou změnu udělat. Nechtěli jsme ale snížit úrokovou sazbu nebo zavést poplatky. Proto jsme se rozhodli pro snížení hranice úročeného zůstatku Hello spoření…“ popsala banka své důvody.

Tím se srovnává s Equa Bank, která nabízí na spořicím účtu totéž, ovšem za podmínky tří plateb kartou, aby alespoň něco zkasírovala na obchodnících. Hello bank ze skupiny desáté největší banky světa, BNP Paribas, spravující 2,3 bilionu dolarů, žádné takové podmínky nemá.

Hello bank jako jediná na českém trhu drží nejvyšší úročení na běžném účtu 0,6 procenta, což je rarita, kterou se dříve s jednoprocentní sazbou dlouho chlubila pouze Air Bank.

PSALI JSME:
Lákavá Hello bank! a Equa neskrývající poplatky

Ta ovšem zhodnocení svého běžného účtu snížila na v Česku tradiční nulu a u spořicího účtu po čtyřech změnách sazby jen v průběhu letošního roku nabízí 0,6 % do 250 tisíc korun. To, s čím přicházela na český trh, že vždy bude mezi třemi nejlépe úročícími bankami v Česku, se již dávno vytratilo.

Shrneme-li, co klienty u Hello bank čeká od prvního ledna příštího roku, stále budou mít možnost zhodnocovat 200 tisíc korun jedním procentem a 100 tisíc 0,6 %, v kombinaci běžného a spořicího účtu.

„Drobní střadatelé s úsporami do nově stanoveného maxima 200 tisíc korun tuto změnu vůbec nepocítí,“ uvedla Hello bank, která aktuálně působí již v šesti zemích.

PSALI JSME:
Sazby spořicích účtů spadly. Některé banky se ale snaží

×
  1. Já ten spořící účet od Equa bank mám a za mě rozhodně podmínka 3 plateb není nijak nevýhodná.. kdo v dnešní době neprovede 3 platby za měsíc?

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nesolidární daňová reforma

Na úrovni EU můžeme sledovat spory při tvorbě sedmiletého unijního rozpočtu. Sváry se týkají podmíněnosti čerpání daných prostředků, které umožňují členským státům dosáhnout na peníze za předpokladu dodržování …

Fatální omyl o snižování daní

Ve veřejném prostoru se hojně diskutuje o navrhovaných daňových změnách. V diskusích však bohužel zaznívají chybné argumenty, které jsou opakovány i některými renomovanými ekonomy a sociology. Následující text se …

Nižší daně rozpočet nerozvrátí

Jsou národy, které snadno skousnou zvýšení daní. Pak jsou národy, které to snášejí hůř. Reptají, bouří se v ulicích. A pak tu jsou Češi. Ti lamentují i nad tím, když se jim mají daně snížit. Jde tedy spíš o určitou …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Češi zatím s vánočními nákupy otálejí

Analýza
Největší sezóna pro e-shopy je každoročně před Vánoci. Ani letos tomu nebude jinak – s tím rozdílem, že situace významně poznamenala vládní opatření kvůli onemocnění covid-19. Přepravní společnosti upozorňují, že pokud by nouzový stav trval až do Vánoc, poptávka po doručení domů bude oproti uplynulým letům enormní a nad limity navýšených kapacit většiny přepravních společností na tuzemském trhu.
Rolovat nahoru