I Hello bank dochází dech

I na tuzemského úrokového lídra, francouzskou Hello bank, doléhají současné špatné časy, a tak oznámil svým klientům v zákonem určeném předstihu, že sice svou jednoprocentní úrokovou sazbu na spořicích účtech zachová, ale sníží takto úročenou částku ze 300 na 200 tisíc korun.
I Hello bank dochází dech. Ilustrační foto: FAEI.cz

„Tlak finančního trhu na snižování úroků u spořicích účtů je neúprosný, i my jsme nakonec museli nějakou změnu udělat. Nechtěli jsme ale snížit úrokovou sazbu nebo zavést poplatky. Proto jsme se rozhodli pro snížení hranice úročeného zůstatku Hello spoření…“ popsala banka své důvody.

Tím se srovnává s Equa Bank, která nabízí na spořicím účtu totéž, ovšem za podmínky tří plateb kartou, aby alespoň něco zkasírovala na obchodnících. Hello bank ze skupiny desáté největší banky světa, BNP Paribas, spravující 2,3 bilionu dolarů, žádné takové podmínky nemá.

Hello bank jako jediná na českém trhu drží nejvyšší úročení na běžném účtu 0,6 procenta, což je rarita, kterou se dříve s jednoprocentní sazbou dlouho chlubila pouze Air Bank.

PSALI JSME:
Lákavá Hello bank! a Equa neskrývající poplatky

Ta ovšem zhodnocení svého běžného účtu snížila na v Česku tradiční nulu a u spořicího účtu po čtyřech změnách sazby jen v průběhu letošního roku nabízí 0,6 % do 250 tisíc korun. To, s čím přicházela na český trh, že vždy bude mezi třemi nejlépe úročícími bankami v Česku, se již dávno vytratilo.

Shrneme-li, co klienty u Hello bank čeká od prvního ledna příštího roku, stále budou mít možnost zhodnocovat 200 tisíc korun jedním procentem a 100 tisíc 0,6 %, v kombinaci běžného a spořicího účtu.

„Drobní střadatelé s úsporami do nově stanoveného maxima 200 tisíc korun tuto změnu vůbec nepocítí,“ uvedla Hello bank, která aktuálně působí již v šesti zemích.

PSALI JSME:
Sazby spořicích účtů spadly. Některé banky se ale snaží

Zavřít reklamu ×
  1. Já ten spořící účet od Equa bank mám a za mě rozhodně podmínka 3 plateb není nijak nevýhodná.. kdo v dnešní době neprovede 3 platby za měsíc?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ECB upravila inflační cíl na rovná dvě procenta

Evropská centrální banka (ECB) oznámila změny ve způsobu provádění měnové politiky dříve, než se čekalo. Dnešní oznámení je tak vyústěním zhruba rok a půl trvající revize celkové měnově politické strategie.

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru