Hypoteční index Fincentra má novou konkurenci. Přímo od bank

Měsíc co měsíc čerpají ekonomové a komentátoři z dat indexu Fincentrum Hypoindex aktuální údaje o tom, kolik bylo v minulém měsíci sjednáno hypoték, či jaká byla průměrná výše hypotéky. To se teď ale může změnit, protože dosavadní konkurenční index společnosti Broker Consulting totiž podle našeho názoru nezafungoval tak, jak plánovali jeho tvůrci, a současně je na trhu nový hráč.
Hypoteční index Fincentra má novou konkurenci. Přímo od bank. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Česká bankovní asociace (ČBA) v tomto týdnu informovala, že ve spolupráci s členskými bankami a stavebními spořitelnami spouští nové souhrnné statistiky z trhu bydlení. Jde především o objemy a počty nově poskytnutých a refinancovaných hypoték a příslušnou úrokovou sazbu.

Tyto statistiky bude asociace zveřejňovat v agregované podobě za celý bankovní sektor na pravidelné bázi vždy v polovině měsíce. Šetření se účastní všechny tuzemské banky a stavební spořitelny poskytující v ČR hypotéky nebo úvěry ze stavebního spoření.

„ČBA Hypomonitor je první vlaštovkou našeho připravovaného projektu ČBA Statistiky. Ten má za cíl v jednoduché a přehledné podobě prezentovat základní statistiky relevantní pro tuzemskou ekonomiku a nejdůležitější údaje za bankovní sektor včetně aktuálně zveřejněných hypotečních dat,“ sdělila naší redakci Monika Zahálková, výkonná ředitelka bankovní asociace.

PSALI JSME:
Objem poskytnutých hypoték bude letos rekordní

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Už malé děti si nadávají do teploušů a buzerantů, upozorňuje vědec

Rozhovor
Festival Prague Pride zaměřený na LGBT+ komunitu tradičně vyvolává kontroverzní reakce. Nejinak tomu bylo u letošního ročníku, který o víkendu vyvrcholil duhovým pochodem. Nový pohled na neheterosexuální komunitu nabízí v rozhovoru pro FAEI.cz výzkumník Národního ústavu duševního zdraví Michal Pitoňák, který se zabývá například takzvaným menšinovým stresem.