Hypoteční index Fincentra má novou konkurenci. Přímo od bank

Měsíc co měsíc čerpají ekonomové a komentátoři z dat indexu Fincentrum Hypoindex aktuální údaje o tom, kolik bylo v minulém měsíci sjednáno hypoték, či jaká byla průměrná výše hypotéky. To se teď ale může změnit, protože dosavadní konkurenční index společnosti Broker Consulting totiž podle našeho názoru nezafungoval tak, jak plánovali jeho tvůrci, a současně je na trhu nový hráč.
Hypoteční index Fincentra má novou konkurenci. Přímo od bank. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Česká bankovní asociace (ČBA) v tomto týdnu informovala, že ve spolupráci s členskými bankami a stavebními spořitelnami spouští nové souhrnné statistiky z trhu bydlení. Jde především o objemy a počty nově poskytnutých a refinancovaných hypoték a příslušnou úrokovou sazbu.

Tyto statistiky bude asociace zveřejňovat v agregované podobě za celý bankovní sektor na pravidelné bázi vždy v polovině měsíce. Šetření se účastní všechny tuzemské banky a stavební spořitelny poskytující v ČR hypotéky nebo úvěry ze stavebního spoření.

„ČBA Hypomonitor je první vlaštovkou našeho připravovaného projektu ČBA Statistiky. Ten má za cíl v jednoduché a přehledné podobě prezentovat základní statistiky relevantní pro tuzemskou ekonomiku a nejdůležitější údaje za bankovní sektor včetně aktuálně zveřejněných hypotečních dat,“ sdělila naší redakci Monika Zahálková, výkonná ředitelka bankovní asociace.

PSALI JSME:
Objem poskytnutých hypoték bude letos rekordní

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

ČNB se obává míry lednového přecenění

Podle členky bankovní rady České národní banky (ČNB) Kariny Kubelkové je lednové přecenění zboží a služeb spojeno s velkou nejistotou a mohlo by být podle ní nakonec výraznější, než tuzemská centrální banka čeká.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Neradostné vyhlídky stavebnictví pro další rok: Pokles o 2,7 procenta

Analýza
Za první tři čtvrtletí letošního roku stavební produkce v Česku meziročně klesla o 1,5 procenta a vyhlídky na další rok nejsou rovněž optimistické. Podle stavebních firem se propad stavební produkce prohloubí o 2,7 procenta. Vyplývá to z Kvartální analýzy českého stavebnictví Q4/2003, kterou zpracovala analytická společnost CEEC Research a jejíž výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.