Hypoteční index Fincentra má novou konkurenci. Přímo od bank

Měsíc co měsíc čerpají ekonomové a komentátoři z dat indexu Fincentrum Hypoindex aktuální údaje o tom, kolik bylo v minulém měsíci sjednáno hypoték, či jaká byla průměrná výše hypotéky. To se teď ale může změnit, protože dosavadní konkurenční index společnosti Broker Consulting totiž podle našeho názoru nezafungoval tak, jak plánovali jeho tvůrci, a současně je na trhu nový hráč.
Hypoteční index Fincentra má novou konkurenci. Přímo od bank. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Česká bankovní asociace (ČBA) v tomto týdnu informovala, že ve spolupráci s členskými bankami a stavebními spořitelnami spouští nové souhrnné statistiky z trhu bydlení. Jde především o objemy a počty nově poskytnutých a refinancovaných hypoték a příslušnou úrokovou sazbu.

Tyto statistiky bude asociace zveřejňovat v agregované podobě za celý bankovní sektor na pravidelné bázi vždy v polovině měsíce. Šetření se účastní všechny tuzemské banky a stavební spořitelny poskytující v ČR hypotéky nebo úvěry ze stavebního spoření.

„ČBA Hypomonitor je první vlaštovkou našeho připravovaného projektu ČBA Statistiky. Ten má za cíl v jednoduché a přehledné podobě prezentovat základní statistiky relevantní pro tuzemskou ekonomiku a nejdůležitější údaje za bankovní sektor včetně aktuálně zveřejněných hypotečních dat,“ sdělila naší redakci Monika Zahálková, výkonná ředitelka bankovní asociace.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB