Jaká je definice bezpečnosti? A co přepisuje pravidla globální ekonomiky i politiky?

Pokud se zajímáte o ekonomické dění (a nejen to), neměli byste si v příštím týdnu nechat uniknout v pořadí druhé on-line ALTER EKOnomické fórum, které na úterý připravila poradenská společnost Alternative Perspectives. Tu můžete mj. znát i díky diskuzní platformě Alter Eko.
Bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky, armádní generál Aleš Opata, zahájí v úterý druhé on-line ALTER EKOnomické fórum. Foto: Ministerstvo obrany ČR

Fórum můžete po registraci prostřednictvím kontaktního formuláře na webu akce sledovat on-line zdarma, jak informovali organizátoři. Na e-mail, který ve formuláři uvedete, vám v den konání akce (22. listopadu 2022, 9:30-16:00) přijde pozvánka s odkazem.

„Zároveň můžete s pomocí formuláře také zasílat své dotazy, z nichž ty nejlepší během fóra položíme jednotlivým řečníkům,“ sdělil redakci FAEI.cz Roman Chlupatý, jeden z organizátorů a partner Alternative Perspectives.

Podle Chlupatého se svět (z)mění a v důsledku probíhajícího mocenského rebalancování dochází k přepisování pravidel, jimiž se řídí globální ekonomika i politika. Z toho vyplývající nejistota pak přispívá k redefinici bezpečnostních rizik.

PSALI JSME:
Ekonomický cyklus nás doběhne. Za inflací přijde recese

„Stále více státních i nestátních hráčů totiž zneužívá přeshraniční vazby, jako jsou dodávky klíčových součástek a zdrojů, k dosažení svých cílů. Jak se na něco podobného mají státy, firmy a investoři připravit, budeme diskutovat v rámci našeho v pořadí druhého fóra,“ doplnil.

V dopoledním programu akce, která se uskuteční od 10 hodin pod názvem Studená (hospodářská) válka: Rizika nového ab/normálu pro firmy a investory, se můžete nejprve seznámit s názory armádního generála Aleše Opaty, bývalého náčelníka generálního štábu, ohledně (re)definice bezpečnosti.

V dalším hodinovém bloku, nazvaném Power matrix: Kdo ovládá Česko? se představí Roger Tooze, spoluzakladatel mezinárodní politické ekonomie a analytik poradenské společnosti Alternative Perspectives.

Odpolední program bude postupně věnován ekonomice, byznysu a investicím. Hodinu po poledni bude Martin Kupka, hlavní ekonom ČSOB moderovat diskusi ekonomického analytika České bankovní asociace Miroslava Zámečníka a ekonomka Jany Matesové, někdejší zástupkyně ČR ve Světové bance.

O hodinu později se v debatě pod vedením prorektora Vysoké školy ekonomické (VŠE) v Praze Pavla Hnáta „utkají“ David Štěpán, člen představenstva společnosti Czechoslovak Group, a Mikuláš Pýcha, ředitel odboru strategických řízení ve státní Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP).

Posledním tematickým blokem, věnovaným investicím se stane debata, kterou bude moderovat Roman Chlupatý. Hosty budou Tomas Michálek, partner společnosti STARTer Investment Partners, a Pavel Kohout, člen investičního výboru investičního fondu pro kvalifikované investory Algorithmic Sicav.

PSALI JSME:
Inflace? Za rok bychom na tom mohli být lépe, říká ekonom Martin Kupka

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Ekonomika

Česká ekonomika padá do stagflace

Centrální banky nejen napříč Evropou již pochopily, že inflace není způsobena jen narušenými dodavatelskými řetězci, ale především velmi uvolněnou měnovou politikou. Česká inflace na 18procentech a „holubičí“ …

Česká ekonomika míří do mělké recese

Tuzemský hrubý domácí produkt (HDP) za třetí čtvrtletí letošního roku byl v pátek zhruba v souladu s naším očekáváním revidován výše, konkrétně na -0,2 procenta mezikvartálně a 1,7 meziročně. Ze struktury je patrné, …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

„Lidé jsou jako přežraná lvice. Blahobyt jim vzal cíle i štěstí,“ říká Jágrův osobní kouč

Rozhovor
Od určité míry ekonomických parametrů pocit subjektivního štěstí a úspěchu přestane stoupat, a dokonce naopak začne klesat, říká v rozhovoru Marian Jelínek, sportovní psycholog a osobní kouč Jaromíra Jágra. Lidé podle něj chtějí cíl tak moc, že nemají problém podrazit kamaráda, ve jménu cíle a úspěchů vzít doping, podplatit tu či onu zakázku.

Vraťte mi moje peníze!

Poradna
Prý je to prakticky vyloučené. Ale vyprávějte to někomu, kdo se splete, přehlídne či překlepne a pošle peníze na …