Jaroslav Bělka výkonným ředitelem zodpovědným za oblast Data ve skupině ČSOB

S účinností od 1. července 2021 se Jaroslav Bělka stal výkonným ředitelem zodpovědným za oblast Data ve skupině ČSOB. Jaroslav aktuálně zastává pozici ředitele Centrální zpravodajské jednotky ve stejném útvaru. V nové pozici se zaměří zejména na podporu firemní strategie přístupem založeným na datech, využitím data science, cloudu a dalších datových technologií ve prospěch obchodních jednotek, potřeb řízení rizik a Compliance.
Jaroslav Bělka je nově výkonným ředitelem zodpovědným za oblast Data ve skupině ČSOB. Foto: ČSOB

Jaroslav pracuje ve skupině ČSOB od roku 2008, kdy začínal na pozici Senior Demand Manager a měl na starosti koordinaci strategického plánování v oblasti projektů a poskytoval také konzultace v oblasti IT pro vrcholový management. V roce 2010 se přesunul jako business architekt do finančních trhů, kde byl zodpovědný za nastavení business architektury a projekty v této oblasti.

V roce 2012 přešel do dceřiné společnosti ČSOB Asset Management na pozici IT manažera. V této pozici byl zodpovědný za IT projekty a transformační aktivity. Mezi úspěchy v této roli můžeme jmenovat implementaci SAP pro ČSOB SK Asset Management, Penzijní společnost a Patria. Od roku 2018 vedl Jaroslav kromě IT taktéž útvar Back Office a tým Procesního a Projektového řízení.

V této roli projektově zastřešoval program Doolittle, zaměřený na transformaci společnosti a následný prodej KBC Asset Managementu. V aktuální pozici ředitele Centrální zpravodajské jednotky, kterou v roce 2019 pomáhal založit, je Jaroslav zodpovědný za boj proti praní špinavých peněz (AML), digitálním a karetním podvodům.

Úspěšně nastavil efektivní fungování nové jednotky a postupy postavené především na efektivní práci s daty a vnitroskupinové spolupráci, díky kterým se nám daří efektivněji chránit digitální kanály a platební karty a tím i samotné klienty. Zároveň se mu spolu s týmem podařilo úspěšně centralizovat procesy proti praní špinavých peněz v rámci celé ČSOB skupiny.

Jaroslav vystudoval Fakultu informatiky na Masarykově univerzitě v Brně. Svůj volný čas tráví nejradši cestováním s rodinou a sportem, především fotbalem a cyklistikou.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru