Kde najdete ty cenově nejvýhodnější letenky?

O tom, že ekonomická stránka věci je důležitá, na tomto webu není třeba dlouze mluvit. Platí to i tam, kde to řada lidí nevidí. Třeba na dovolené. Například na letenkách můžete ušetřit tolik, že vám to výrazně zlevní celý zájezd. Víte, kde k těm nejvýhodnějším letenkám přijít?
Ilustrační foto: elements.envato.com

Jak kupujete dovolenou?

Než se dostaneme k tomu, jak za letenky, a tím i celou dovolenou pořádně ušetřit, zamyslete se nad tím, jak vlastně dovolenou zařizujete. Možná vás to překvapí, možná ne, ale většina Čechů, kteří míří na dovolenou letecky, si letenky nekupuje. Samozřejmě, že nelétají na černo, ale spoléhají se na služby cestovních kanceláří. Dovolenou tak dostanou jako kompletní balíček služeb – ubytování, strava, delegát a samozřejmě i letenky.

Kdo nechce nic moc řešit, bude s cestovkou spokojený. Kdo je zvyklý spoléhat sám na sebe a rád by ušetřil, ten se může na dovolenou vydat na vlastní pěst. Využije a zaplatí pouze za služby, které skutečně potřebuje a může se dostat k letenkám, jejichž cena je podstatně níže, než bývá běžné.

Vyhledat nebo srovnat?

Jenže jak na to? Celkem logicky vám poradíme návštěvu on-line světa. Na internetu se dá dnes koupit kdeco, tak proč ne letenky? Samozřejmě, že tu pořídíte i je. Jen budete muset zvolit jinou cestu, než na jakou jste asi zvyklí. Pokud vás napadlo otevřít internetový vyhledávač a tam zkusit klíčová slova typu letenka Řím, asi vás zklameme. Tudy cesta nevede. Pokud nevěříte, tak si to zkuste. Hezky dlouho vám zabere, než se proberete stovkami a tisíci výsledků. Část z nich budou pouze informativní články a ty se skutečnými nabídkami budete nacházet jen velmi nahodile. Pokud se vám povede takto sehnat ty nejlevnější letenky, bude to spíše náhoda a velké štěstí.

Jak na to tedy správně? V první řadě nehledat, ale srovnávat. Takže nepoužívat vyhledávač, ale srovnávač, tedy konkrétně srovnávač letenek. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Tak to je škoda. V zásadě jde o běžnou webovou stránku, která obsahuje jednu zásadní věc – jednoduchý vyhledávací formulář, do kterého uživatel zadá den odletu, místo odletu a kam chce letět. Jakmile svou volbu potvrdí, začnou se dít věci. Vyhledávání je napojeno na databáze leteckých společností. Kvalitní srovnávače dokonce na databáze všech leteckých společností. Díky tomu se před vámi během zlomku vteřiny ukáží všechny dostupné letenky, hezky srovnané podle ceny. Výběr té nejvýhodnější je pak úplně jednoduchý. Na srovnávači ji totiž můžete i koupit.

Co vše umí kvalitní srovnávač?

To však zdaleka není vše, co takový dobrý srovnávač letenek umí. On totiž může být i dobrým rádcem. Provozovatelé těchto webů moc dobře vědí, že jejich zákazníci často do své vysněné destinace letí poprvé, a tak se jim snaží vyjít vstříc i v tomto ohledu. Jen se podívejte, co se na srovnávači eSky dozvíte například o letišti v Barceloně: https://www.esky.cz/letenky/0/0/ci/bcn/barcelona

A ani to není vše. Výhodnost nákupu letenek přes srovnávač nekončí dobrou cenou. Kvalitní srovnávače nabízejí i další možnosti. Kupříkladu nákup na splátky nebo dokonce odloženou platbu. Pro někoho může jít o další zvýhodnění nákupu.

A poslední bomba na závěr. Některé srovnávače letenek, jako například eSky.cz, v sobě ukrývají i vyhledávač ubytování. Myšlenka je to vskutku geniální. Vždyť když někam letíte, pravděpodobně se tam budete potřebovat i ubytovat. Na stejné internetové stránce tak nejen seženete letenky a dozvíte se, kdy je výhodné je shánět, kudy z letiště do centra nebo jaké bude počasí, ale zajistíte si i hotel nebo penzion. Vybírat můžete přesně podle vašich preferencí a samozřejmostí jsou i zákaznické recenze. Jen se podívejte, jak může vypadat internetová stránka, kde si zajistíte kompletní cestu do světového centra bankovnictví – do Dubaje: https://www.esky.cz/letenky/0/0/ci/dxb/dubaj.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB