Kodex blogera

Všichni blogeři a blogerky se při registraci zavazují dodržovat tento kodex.

Definice pojmů:
Blog – soubor textů jednoho autora zveřejněných v doméně http://blog.faei.cz/jmeno-prijmeni.php
Provozovatel – vydavatelství Finanční a ekonomický institut, s.r.o.
Bloger – autor textů zaregistrovaný v blogovacím systému webu faei.cz

Upozornění: Odesláním přihlášky poskytuje zájemce provozovateli ekonomického webu faei.cz souhlas se zpracováním jím uvedených osobních údajů pro účely shora uvedené, tzn. vyhodnocení jednotlivých přihlášek a kontaktování vybraných blogerů v případě ověřování informací.

1. Nezávislost blogera a obsah blogů

 • Bloger má právo svobodně vyjadřovat své názory. Nesmí však při tom porušovat občanská práva jiných lidí.
 • Bloger se musí podřizovat požadavku svobodné výměny názorů a volnému toku informací. Pod každým příspěvkem blogera bude povolena diskuse, do níž může vstupovat i bloger. Nemůže ji však administrovat ani ukončit. Toto právo náleží výhradně administrátorům webu.
 • Bloger nese zodpovědnost za to, že obsah jeho blogu nebude v rozporu se zákony České republiky.
 • Pokud bloger uveřejní chybnou a nebo neúplnou informaci, je povinen uvést ji na pravou míru doplněním původního článku nebo zveřejněním článku nového článku.
 • Pokud bloger mění již uveřejněné články, vždy musí v textu ponechat i původní verzi a k ní doplnit opravu. Nesmí měnit texty tak, aby čtenáře uvedl v omyl o jejich původním znění. Výjimkou jsou opravy, které nemají vliv na smysl textu. Bloger nesmí manipulovat s datem a časem uveřejnění příspěvku s cílem vyvolat falešné zdání o skutečném čase jejich zveřejnění.
 • Bloger nesmí smazat již jednou uveřejněný článek (nebo změnit status již uveřejněného článku na soukromý či krátký), pokud svůj úmysl neoznámí administrátorovi blogu a nedostane jeho souhlas.

2. Autorská práva a citování zdrojů

 • Publikováním textů v systému webu faei.cz dává autor souhlas se zveřejněním těchto textů nebo jejich částí na internetové stránce www.faei.cz. Pokud si bloger toto zveřejnění nepřeje, svůj text uméstí pouze do svého soukromého blogu. Za zveřejnění textů z blogu na stránkách faei.cz  blogerovi nepřísluší honorář, pokud provozovatel nerozhodne jinak.
 • Bloger nesmí uveřejnit pod vlastním jménem cizí text nebo jeho část. To platí i pro texty, jejichž autor není znám – například ty, které dostal e-mailem.

3. Blogy a obsah webu faei.cz

 • Provozovatel poskytuje blogerovi prostor na publikování textů na jeho vlastním soukromém blogu a technickou podporu.
 • Bloger nemá automatický nárok na odkaz ze stránky www.faei.cz. Provozovatel nemusí udávat důvod, proč je některý zápisek odkazován a jiný ne.

4. Bloger a komerční informace

 • Bloger nesmí v blogu propagovat vlastní nebo cizí komerční aktivity způsobem, který by mohl být považován za skrytou reklamu. Za tu se nepovažuje zmínka o vlastních či cizích aktivitách, pokud je relevantní k tématu článku.
 • Bloger nesmí prodávat na svém blogu reklamu bez výslovného písemného povolení provozovatele. Tento zákaz platí i pro barterovou reklamu.

5. Vztah blogera a provozovatele blogů

 • Mezi provozovatelem a blogerem nevzniká pracovněprávní vztah. Názory vyjádřené v blogu nemusí být v souladu s postojem provozovatele či redakce webu faei.cz a není možno je považovat za názory provozovatele.
 • Bloger nemá právo vydávat se za redaktora webu faei.cz.
 • Pokud chce bloger zrušit svůj blog, požádá o to provozovatele e-mailem a uvede důvody.

6. Sankce za porušení kodexu
V případě porušení kodexu má provozovatel v závislosti na míře a závažnosti přečinu právo:

 1. Upozornit blogera na to, že porušil kodex, a vyzvat ho k nápravě a neopakování prohřešku.
 2. Stáhnout text, kterým bloger porušil kodex.
 3. Stáhnout celý blog konkrétního autora tak, že všechny jeho články se budou zobrazovat už jen na jeho osobním blogu, a to na stanovenou zkušební dobu, nebo natrvalo.
 4. Bez upozornění smazat ze systému článek, kterým kodex porušil.
 5. Zablokovat konto blogera a znepřístupnit jeho texty čtenářům.

Za normálních okolností provozovatel uplatňuje sankce v tomto pořadí. Pokud však bloger poruší kodex vážným způsobem nebo opakovaně, může mu být jeho blog zrušen okamžitě i bez předchozího upozornění.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky

Zlatí býci riskují pozdější uspokojení

Ve třetím čtvrtletí se budou dopady pandemie covidu-19 na globální ekonomiku projevovat čím dál více. Zatímco druhý kvartál jsme strávili hlavně hašením požárů a snahou zabránit naprostému kolapsu světové ekonomiky, …

Dolar vítězí, viru navzdory

Máme za sebou první polovinu roku, která bude bezesporu patřit mezi ty, které se zapíší do dějin, a to vlivem pandemie covid-19 a jejího dopadu do globální ekonomiky a finančních trhů. Ty reagovaly na obavy z …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru