KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (čtvrtek 19. 3. 2020)

V době mimořádných opatření sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Česká spořitelna se připojuje ke kampani Noste roušky a buďte doma a věnuje nakoupený reklamní prostor v televizi na podporu nošení roušek. Zdroj: Česká spořitelna

Díky maskám od hasičů budou potravináři a zaměstnanci čistíren odpadních vod chráněni

16:48

Hasičský záchranný sbor (HZS) dnes bezplatně zapůjčil 3 tisíce celoobličejových masek pro potravináře a zaměstnance čistíren odpadních vod. V obou profesích je důležitá ochrana před koronavirem, jde o strategická a přitom i exponovaná zaměstnání. Ministerstvo zemědělství proto zápůjčku od hasičů urychleně zprostředkovalo.

Škoda Auto přibližně na dva týdny uzavřela své závody v ČR

16:30

Ve středu večer, ve 22.00 hodin, zastavila společnost Škoda Auto kvůli pandemii koronaviru po dohodě s koncernem Volkswagen a Odbory KOVO minimálně na dva týdny výrobu ve svých českých závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí. Aby bylo zajištěno plynulé zastavení výroby, spolupracuje automobilka úzce se svými dodavateli. Opětovné zahájení výroby je s ohledem na současný stav plánováno na 6. dubna 2020. V čínských závodech se výroba vozů značky ŠKODA opět rozběhla, výroba v Indii a v Rusku pokračuje.

Penta vyčlenila na boj s koronavirem 400 milionů

16:00

V boji s novým typem koronaviru COVID-19 vynaloží investiční skupina Penta víc než 400 milionů Kč. Tyto prostředky použije na nákup speciálního materiálu a ochranných pomůcek, na pořízení rychlých testů COVID-19 a na okamžité investice do nutných úprav zdravotnických zařízení a lékáren. Penta je v regionu střední Evropy jedním z největších investorů ve zdravotnickém sektoru. Ve všech jejích zdravotnických zařízeních pracuje přes 30 tisíc zaměstnanců.

Mironet nabízí 1000 počítačů dětem rodin v nouzi pro jejich domácí studium

14:41

Společnost Mironet se rozhodla v době, která je náročná pro nás všechny, zajistit 1000 počítačů dětem rodin v nouzi pro jejich domácí studium a vyzývá veřejnost, aby se také zapojila. Tato pomoc je určena primárně rodinám, které mají dítě školního věku, nemají pro něj zajištěnu techniku pro školní vzdělávání na dálku a kvůli výpadku příjmů si tuto techniku nemohou dovolit nakoupit. Jde o rychlou zápůjčku techniky, kdy ji Mironet po odeznění krize na konci června odebere zpět. Technika firma zapůjčí za symbolických 320 Kč/měsíčně.

Pietro Filipi společně se Zásilkovnou distribuují látky pro šití roušek zdarma

14:10

Pietro Filipi prostřednictvím Zásilkovny rozesílá zdarma metr látky na výrobu až 20 roušek. Zájemci si látku jednoduše vyzvednou na jimi zvoleném výdejním místě. Stačí, aby napsali mail se svým jménem, telefonem a identifikačním číslem výdejního místa. Pro získání látky na výrobu roušek je třeba vybrat výdejní místo, které zájemcům nejvíce vyhovuje. Na mail [email protected] potom pošlou jméno, telefonní číslo a ID výdejního místa. Pietro Filipi zásilku zabalí a odešle na vybrané odběrové místo Zásilkovny. Jakmile látka dorazí, přijde zájemcům SMS a je možné ji vyzvednout.

Moneta spouští odklad splátek pro klienty

14:08

Fyzické osoby, živnostníci a firmy mohou od dnešního dne zažádat o odklad splácení svých hypoték, úvěrů nebo leasingů. Odklad se týká tří po sobě následujících měsíčních splátek a poplatků u zajištěných a nezajištěných úvěrů, žádost lze získat na webových stránkách www.moneta.cz/odklad-splatek. Moneta tak reaguje na současný stav, zapříčiněný vyhlášením stavu nouze v důsledku pandemie COVID-19.

Roušky šijí i v Aero Vodochody

14:05

Roušky šijí i v Aero Vodochody, i když zatím jen pro vlastní potřebu. Firemní čalounice postupně vybavují více než 1350 zaměstnanců. Největší český letecký výrobce v tuto chvíli výrobu neomezuje, ale přijímá řadu preventivních opatření, aby ochránil svoje pracovníky. Kromě látkových roušek vlastní výroby například vybavuje zaměstnance respirátory, posílil hygienu, a oddělil od sebe jednotlivé skupiny pracovníků, aby nepřicházeli do styku. Aero patří mezi největší zaměstnavatele v regionu.

S analýzou testů na koronavirus mohou pomoci Výzkumný ústav veterinárního lékařství a Státní veterinární ústav

14:00

Ministerstvo zemědělství dnes ráno odeslalo nabídku ministerstvu zdravotnictví na využití Výzkumného ústavu veterinárního lékařství a Státního veterinárního ústavu Jihlava při provádění testů na nový typ koronaviru. Ústavy by tak mohly ulehčit jiným zařízením, ve kterých se diagnostika provádí. Šlo by o stovky analýz denně, což by výrazně přispělo k podpoře stávajícího diagnostického systému.

Doporučení České lékárnické komory pro pacienty

13:52

Česká lékárnická komora (ČLnK) přišla s doporučeným postupem, jak si mohou pacienti obstarat svoje léky v období karantény. Pokud pacient zjistí, že mu dochází dlouhodobě užívané léky nebo má předepsány léky zcela nové (například antibiotika), měl by požádat zdravého rodinného příslušníka, aby mu je vyzvedl ve své lékárně nebo nejbližší lékárně v okolí. „Pokud pacient nemá ve svém okolí nikoho, kdo by mu léky mohl vyzvednout, měl by se telefonicky obrátit na svoji lékárnu, nejbližší lékárnu v okolí nebo organizaci poskytující charitativní činnosti v daném městě. A domluvit se na donášce potřebných léků domů,” informuje o dalších možnostech pro pacienty prezident ČLnK Mgr. Aleš Krebs, Ph.D.

Teta hledá brigádníky

12:13

Síť drogerií Teta dnes informovala, že vzhledem k aktuální situaci hledá brigádníky pro svá logistická centra a také pro mnoho prodejen v celé České republice. Nástup je možný ihned. Zájemci mohou kontaktovat přímo personál prodejen ve svém okolí nebo poslat kontaktní údaje na e-mail [email protected] Bližší informace o pracovních příležitostech jsou na webových stránkách https://pksolvent.jobs.cz

Edenred spustí vyhledavač fungujících restaurací

12:11

Společnost Edenred cíleně pomůže restauracím, které stále vaří obědy a nabízejí je formou prodeje z okna přímo na ulici. Spustí specializovaný webový vyhledavač s navigací, který do cca 600 fungujících restaurací nasměruje zákazníky. Zároveň personálu těchto pošle roušky z certifikovaných materiálů, které nově začíná vyrábět společnost Snaha. Celkem každé fungující restauraci pošle Edenred zdarma pět těchto roušek ze speciální bavlny s použitím stříbrných iontů.

Česká spořitelna propaguje nošení roušek

11:34

Česká spořitelna se připojuje ke kampani Noste roušky a buďte doma a věnuje nakoupený reklamní prostor v televizi na podporu nošení roušek. „Ochrana zdraví našich zaměstnanců a klientů je v současnosti nejvyšší prioritou. Chceme vést k zodpovědnému chování a jsem moc ráda, že se nám podařilo ve velmi krátké době zapojit do této intenzivní televizní kampaně,” říká Monika Hovorková, šéfka brandu České spořitelny.

Pomoc psychologů zdarma

9:50

Lidem, kteří v důsledku epidemie propadli strachu, úzkosti či depresi, stejně jako přetíženým profesionálům v první linii nabízejí zdarma pomoc více než dvě stovky profesionálních psychologů, krizových interventů, psychoterapeutů či studentů. Kontakty na ně najdou na webových stránkách www.delamcomuzu.cz

Portál zveřejňuje všechna usnesení vlády ke koronaviru

9:40

Průběžně aktualizovaný přehled všech usnesení vlády ČR k výskytu koronaviru zveřejňuje na stránkách https://www.zakonyprolidi.cz/koronavirus portál Zákony pro lidi. Kompletní, přehledně zpracovaný a neustále doplňovaný souhrn je nyní zdarma k dispozici všem zájemcům na jednom místě. Jednotlivá usnesení vlády k výskytu koronaviru jsou uspořádána chronologicky a lze jimi procházet on-line.

OZP umožní lékařům předepisovat léky i vyšetřovat po telefonu, e-mailu, videu

8:58

Oborová zdravotní pojišťovna umožní všem svým smluvním lékařům předepisovat léčivé přípravky a zdravotnické prostředky i na základě elektronické konzultace lékaře s pacientem, tedy po telefonu, e-mailu, prostřednictvím videohovoru a podobně. OZP také praktickým lékařům pro děti i pro dospělé a ambulantním specialistům i zubařům umožní provádět některé typy vyšetřeni pacientů distančně, tedy bez fyzické přítomnosti pacienta v ordinaci – po telefonu nebo prostřednictvím podobných elektronických aplikací.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena …

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Investorům se nelíbí, že Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz …

Ve stínu minulé slávy: eBay slaví čtvrt století

V září slaví eBay své 25. narozeniny. Začal v roce 1995 jako čistě aukční portál. Ve své době byl fenoménem a průkopníkem internetového obchodování. Na poli globální e-commerce neměl tehdy v podstatě konkurenci. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Všimli jste si? Peníze leží i v kanceláři

Poradna
Nestarali jste se? Pak jste možná přišli úplně zbytečně o peníze. Řeč je o příspěvcích z fondu kulturních a sociálních potřeb, na které si mohou dosáhnout zaměstnanci organizačních složek státu, státních příspěvkových organizací a příspěvkových organizací zřízených územními samosprávnými celky. V soukromých firmách zase fungují sociální fondy či jiné formy benefitů, které se pohybují v často tisícových částkách.
Rolovat nahoru