KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (pátek 3. 4. 2020)

V době mimořádných opatření sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Pokročilý respirátor CIIRC ČVUT obsahuje ochranný filtr FFP3 ze Sigmy Lutín. Foto: Výzkumný a vývojový ústav Sigma

7 plicních ventilátorů darem míří z Česka do Itálie

16:52 | Sedmnáct plicních ventilátorů od českých výrobců a desítky tisíc roušek a dalších ochranných prostředků zamířilo darem z České republiky do Itálie, která je spolu se Španělskem nejhůře postižena současnou epidemií nemoci COVID-19. V rámci sbírky Pomoc pro Itálii se během dvou týdnu vybralo již přes jeden a čtvrt milionu korun. Sbírku organizuje Hospitálský řád sv. Jana z Boha – Milosrdní bratři. Dary lze zasílat na účet číslo 1341663309/0800 s variabilním symbolem 2020. Stav konta a další novinky je pravidelně zveřejňován na stránkách www.milosrdni.cz.

Zachraň hospodu!

15:56 | Svaz pivovarů a sladoven ohlásil iniciativu Zachraň hospodu! (www.zachranhospodu.cz) – společný projekt Českého svazu pivovarů a sladoven a dalších partnerů, jehož cílem je pomoci restauračním provozům v dnešní komplikované situaci.

Výzkumný a vývojový ústav Sigma rozšiřuje výrobu ochranných filtrů

13:03 | Výzkumný a vývojový ústav Sigma rozšiřuje výrobu ochranných filtrů. Automatizovat se podařilo za necelé dva týdny. S automatizací výroby Sigmě pomáhá firma Acam Solution společně s dalšími partnery. Za spoluprací obou firem stojí CzechInvest, který v minulém týdnu pro podobné účely spustil ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu platformu Spojujeme Česko.

Hornbach částečně obnovuje provoz, otevírá zahradní centra

13:57 | Hornbach částečně obnovuje provoz – nově se otevírá pro běžné zákazníky venkovní a vnitřní zahrada. Profizákazníci mohou po dodržení všech pokynů nakupovat v celé prodejně. Všem zákazníkům nabízí Hornbach možnost nákupu on-line s doručením domů nebo s vyzvednutím ve vybraných prodejnách.

Mealio.cz spojilo donáškové služby a podává pomocnou ruku skrze kampaň #domajez

08:36 | Zastřešit donáškové služby z restaurací, bister a kaváren. Zapojit podniky, které dosud s rozvozem neměly zkušenosti. V neposlední řadě hravou formou podpořit zavřené podniky a zdůraznit, že nyní je zodpovědnější se najíst doma. To vše a mnohem více splňuje nová platforma Mealio.cz, která dnes na český trh vstoupila s kampaní #domajez.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Bankám klesají zisky, ruší pobočky

Bankám a spořitelnám v Česku v letošním prvním pololetí klesl souhrnný čistý zisk meziročně o 19 miliard korun na 26,57 miliardy. Vyplývá to z dat, která včera zveřejnila Česká národní banka (ČNB).

Firemní pronájmy elektroniky rostou

Zatímco až do letošního března byl pronájem elektroniky především doménou jednotlivců, kteří si tak pravidelně obměňovali svá zařízení (např. nový iPhone každý rok), možnost pronájmu firmy přivítaly zejména během …

Je Antivirus lepší, než bude kurzarbeit?

Diskuze o podobě kurzarbeitu, do něhož se má proměnit nyní platný program Antivirus, je poměrně složitá. Kurzarbeit má totiž celou řadu parametrů (za jakých okolností se uplatní, kdo bude od koho na jak dlouho …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Pomáhat Nadaci Terezy Maxové dětem nás baví, říká Radek Sedlář

Rozhovor
Letošní už šestý ročník charitativní akce Nadace Terezy Maxové dětem Hýbejte se s Tearibearem dostalo i kvůli koronaviru novou podobu. Místo běhání či chůze na jednom vybraném místě se mohou zájemci, kteří chtějí pohybem pomoci znevýhodněným dětem, zapojit do projektu kdekoli – stačí si jen stáhnout aplikaci Strava a zaregistrovat se na webu tearibear.cz.
Rolovat nahoru