KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (pondělí 23. 3. 2020)

V době mimořádných opatření sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Společnost BigBoard spustila celorepublikovou informační kampaň „Buď ohleduplný“. Foto: BigBoard

Herbalife Nutrition reaguje na článek o tom, že někteří prodejci zneužívají situace

14:52 | Společnost Herbalife Nutrition včera poskytla redakci FAEI.cz vyjádření k článku, v němž jsme minulý týden s odvoláním na informace Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) psali o jednom z pražských prodejců potravinových doplňků, který využil současné situace kolem Covid-19 a rozšiřoval letáky s nápisem „Prevence koronaviru“.

„Herbalife Nutrition přísně dodržuje všechny zákony a regulace České republiky a všech více než 90 trhů, kde působí. Chování, které bylo příčinou zmiňovaného incidentu, je pro nás neakceptovatelné. Tyto informace jsme předali všem našim členům a naše oddělení, které dohlíží na dodržování předpisů, tento incident promptně řeší. Stejný postup bude následovat, pokud by se objevily další případy,“ uvedla firma.

Poděkování hrdinům

12:39 | V boji s koronavirem hrají klíčovou roli zdravotníci. Nejen jim, ale všem, kteří s neúnavným nasazením odvádějí skvělou práci a poskytují pomoc v první linii, by vedení hotelů NH Prague City a NH Collection Prague chtělo poděkovat svítícím srdcem, které tvoří světla v téměř 30 pokojích. Srdce bude svítit každou noc až do doby, kdy budou hotely moci znovu zahájit provoz. „Věříme, že toto gesto zároveň dodá v současné situaci naději všem lidem. Společně to zvládneme!“ uvedl generální manažer Petr Nešpůrek.

Kaspersky podpoří zdravotnické organizace

11:53 | Společnost Kaspersky se v současné nelehké situaci rozhodla podpořit zdravotnické organizace. Bezplatně jim poskytne své produkty určené pro ochranu koncových zařízení, tak aby byly během současné pandemie chráněny před kybernetickými hrozbami. Zájemci budou moci využít řešení chránicí koncové body i cloudovou infrastrukturu a také produkt pro zabezpečení nástrojů Microsoft Office 365. Poskytnutím půlročních bezplatných licencí plných verzí klíčových firemních řešení chce Kaspersky lékařským organizacím pomoci soustředit se na to, co je v současné chvíli nejdůležitější.

BigBoard spouští informační kampaň ke koronaviru

11:50 |Společnost BigBoard, spustila jako první mediální skupina celorepublikovou informační kampaň „Buď ohleduplný“. Na stovkách reklamních ploch po celé zemi jsou uvedeny rady, jak se co nejúčinněji chránit před nákazou Covid-19 i důležité kontakty, například na nonstop infolinku Státního zdravotního ústavu či ministerstvo zdravotnictví. Kampaň skupina BigBoard spustila kompletně na vlastní náklady.

Starostové požadují informace o počtu nakažených koronavirem v jejich obcích

11:09 |Jihomoravští starostové žádají o přístup k informacím Krajské hygienické správy Jihomoravského kraje ohledně pozitivně nakažených virem COVID-19 v jejich obcích. Důvodem je možnost zpřísnění bezpečnostních opatření a infikování dalších obyvatel. Chtějí také předejít šíření fám a zbytečného strachu mezi jednotlivými občany.

MAKRO pomáhá zachránit české restaurace

9:54 | Velkoobchodní síť MAKRO Cash & Carry ČR chce pomoct všem českým restauratérům, kteří byli nuceni uzavřít provoz na základě rozhodnutí vlády. Ve spolupráci s gastronomickým průvodcem Restu dnes spouští pro uživatele možnost prohlédnout si všechny dostupné nabídky restaurací v okolí a prostřednictvím doručovacích služeb vybraný pokrm objednat a nechat dovézt, případně jej pouze zaplatit a pro objednávku si dojet. Iniciativa má pomoct snížit vysoké finanční ztráty podniků a ulehčit jejich tíživé situaci.

Naprogramuj si s Czechitas vlastní hru

9:08 | V souvislosti s rušením prezenční výuky připravila nezisková organizace Czechitas programování hry pro všechny. V jedenácti krocích den po dni vás provede základním kurzem programování v jazyce JavaScript, což je objektově orientovaný programovací jazyk, využívaný při tvorbě webových stránek. Celý tutoriál i hra jsou pojaty tak, aby to zvládl úplný začátečník. Odkaz na první článek ZDE a na FB událost TADY.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena …

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Investorům se nelíbí, že Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz …

Ve stínu minulé slávy: eBay slaví čtvrt století

V září slaví eBay své 25. narozeniny. Začal v roce 1995 jako čistě aukční portál. Ve své době byl fenoménem a průkopníkem internetového obchodování. Na poli globální e-commerce neměl tehdy v podstatě konkurenci. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Všimli jste si? Peníze leží i v kanceláři

Poradna
Nestarali jste se? Pak jste možná přišli úplně zbytečně o peníze. Řeč je o příspěvcích z fondu kulturních a sociálních potřeb, na které si mohou dosáhnout zaměstnanci organizačních složek státu, státních příspěvkových organizací a příspěvkových organizací zřízených územními samosprávnými celky. V soukromých firmách zase fungují sociální fondy či jiné formy benefitů, které se pohybují v často tisícových částkách.
Rolovat nahoru