KORONAVIRUS: O čem aktuálně informují české firmy (středa 18. 3. 2020)

V době mimořádných opatření sledujeme a zveřejňujeme aktuální firemní zpravodajství související s pandemií koronaviru Covid-19. Přečtěte si ty nejnovější aktuality.
Značka Styx se zaměří na šití roušek pro své zaměstnance a jejich rodiny. Také bude dávat roušku jako dárek ke každému nákupu, aby pomohla s nedostatkem roušek i svým zákazníkům. Foto: Styx

Státní zdravotní ústav: Nebalené pečivo ohřejte

20:44

Státní zdravotní ústav kvůli novému typu koronaviru doporučuje ohřívat nebalené pečivo dvě minuty na 70 stupňů Celsia. Ostatní nebalené potraviny je nutné alespoň omýt. Může-li virus zůstávat na povrchu předmětů několik hodin, může přežít i na povrchu nebalených potravin, včetně pečiva, uvedl ústav na svém webu.

Pietro Filipi šije roušky. Od pondělí to bude každý den pět tisíc

16:25

Česká oděvní společnost Pietro Filipi šije místo oblečení roušky. Od příštího pondělí se připojí další její výroby v České a Slovenské republice a produkce tak stoupne na pět tisíc roušek denně. Společnost je bude přes různá sdružení distribuovat do domovů důchodců a také do obchodních řetězců.

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra uhradí veškerou péči v souvislosti s koronavirem

16:24

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR uhradí lékařům a zdravotnickým zařízením veškerou zdravotní péči spojenou s vyšetřením i léčbou infekce koronaviru jejích klientů. Klientům samotným nově přispěje z fondu prevence na nákup dezinfekce, ochranných roušek a respirátorů a prodlouží lhůtu pro podání žádosti o příspěvek z fondu prevence na tři měsíce.

Styx šije roušky své zaměstnance a zákazníky

15:53

Značka Styx, která se specializuje na výrobu spodního prádla, nyní přeskupuje část své výroby a zaměří se na šití roušek pro své zaměstnance a jejich rodiny. Zároveň bude dávat roušku jako dárek ke každému nákupu, aby pomohla s nedostatkem roušek i svým zákazníkům. Prvních 1500 ks bude hotovo ve čtvrtek.

Česká pošta: Aktuální situace v doručování zásilek

14:48

Česká pošta vyzvala všechny své klienty, aby zvážili jakoukoliv návštěvu pobočky. Pokud si bezodkladně musí vyřídit své poštovní záležitosti, měli by používat ochranné prostředky, ideálně roušku. Česká pošta informovala, že udělá vše pro to, aby byly důchody ve všech případech doručovány.

RSTS: Odklad splátek a prodloužení bezpoplatkových akcí

13:31

V souvislosti s šířením koronaviru v České republice Raiffeisen stavební spořitelna klientům umožňuje odklad splácení. Prodlužuje také akce na sjednání stavebního spoření a úvěru na rekonstrukce zdarma. Klienti Raiffeisen stavební spořitelny mohou zdarma využít posun svých splátek a vkladů v souvislosti se současnou situací v ČR až o tři měsíce.

Alza ve zrychleném režimu zalistuje dodavatele a obchodníky do systému dropshipment

13:30

Firmy a dodavatelé, které v těchto dnech zasáhlo uzavření kamenných provozoven či pokles prodejů, mohou své zboží nabízet jednoduše skrze e-shop www.alza.cz. Lídr české e-commerce reaguje na aktuální situaci a v rámci programu dropshipment výrazně usnadňuje proces registrace nových partnerů. Přihlásit se mohou firmy téměř ze všech odvětví, zalistování produktů a zahájení prodeje nyní trvá jen v řádu dnů.

SAP nabízí zdarma technologie pro pomoc v boji s koronavirem

12:26

Společnost SAP reaguje na aktuální celosvětovou pandemii poskytnutím některých technologií zdarma. Na 90 dní SAP otevírá přístup do systému SAP Ariba Discovery, digitálního tržiště umožňujícího nabízet zboží a služby, stejně jako vyhledávat mezi více než 4 miliony dodavateli po celém světě. Bezplatná je nyní také cestovatelská aplikace Triplt od SAP Concur a dvě předkonfigurovaná řešení Qualtrics pro usnadnění práce z domova a pomoc při včasném zachycení nákazy COVID-19.

Na prodejny COOP jen s ochranou obličeje

9:24

Největší maloobchodní prodejce potravin Skupina COOP prosí své zákazníky, aby vstupovali do prodejen potravin s ochranou obličeje a chránili tak zaměstnance prodejen, i své spoluobčany. V současné situaci je nutné myslet co nejvíce na bezpečnost a i jednoduchá ochrana formou šály či šátku, je lepší než nic. COOP prosí, aby zákazníci využili roušky, šály, respirátory, šátky či jiné ochrany obličeje a co nejvíce se zabránilo možnému přenosu viru na prodejnách.

Zájem o šicí stroje vystřelil o stovky procent

8:38

Tisíce lidí doma dle návodů na internetu šijí látkové roušky, a to jak pro sebe, své rodiny a kamarády, tak třeba i pro nemocnice, kde chybí. Na MALL.cz v důsledku toho rapidně vzrostl prodej šicích strojů, které na jednom z největších českých e-shopů prodává řada partnerských prodejců. Jen za úterý tohoto týdne bylo prodáno desetkrát více šicích strojů než za celý minulý týden.

Restauracím hrozí v důsledku opatření proti šíření koronaviru extrémně vysoké ekonomické ztráty

7:33

Restaurace jsou uzavřeny na základě rozhodnutí vlády od sobotního rána a mohou nyní pouze nabízet jídla a nápoje formou prodeje z výdejního místa nebo prostřednictvím donáškové služby. V první pracovní den (pondělí 16. 3.) jejich tržby v porovnání s běžným pracovní den poklesly na základě dotazování u provozovatelů restaurací cca o 90 procent. Za měsíc může ztráta podle Sdružení pro zaměstnanecké stravování přesáhnout 11 miliard korun.

×

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Akcie Nikola Corporation se zřítily o třetinu

Zatímco v červnu byly akcie společnosti Nikola miláčkem investorů a jejich hodnota raketově rostla, o několik měsíců později došlo k prasknutí bubliny. Společnost Nikola Corporation mění generálního ředitele a cena …

Hodnota Tesly klesla o 50 miliard dolarů

Investorům se nelíbí, že Elon Musk představil pouze vize, které zatím nemají hmatatelnou podobu. Předpokládali, že Tesla přijde s přelomovou baterií o vysoké životnosti, která by mohla snížit náklady na provoz …

Ve stínu minulé slávy: eBay slaví čtvrt století

V září slaví eBay své 25. narozeniny. Začal v roce 1995 jako čistě aukční portál. Ve své době byl fenoménem a průkopníkem internetového obchodování. Na poli globální e-commerce neměl tehdy v podstatě konkurenci. …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Všimli jste si? Peníze leží i v kanceláři

Poradna
Nestarali jste se? Pak jste možná přišli úplně zbytečně o peníze. Řeč je o příspěvcích z fondu kulturních a sociálních potřeb, na které si mohou dosáhnout zaměstnanci organizačních složek státu, státních příspěvkových organizací a příspěvkových organizací zřízených územními samosprávnými celky. V soukromých firmách zase fungují sociální fondy či jiné formy benefitů, které se pohybují v často tisícových částkách.
Rolovat nahoru