
Pozornost investorů se nyní upírá ke středečnímu rozhodnutí americké centrální banky (Fed) o úrokových sazbách. Očekává se, že Fed ponechá sazby na úrovni 4,5 procenta, avšak tisková konference předsedy Fedu Jeroma Powella může nabídnout další vodítka ohledně budoucí měnové politiky a vývoje úrokových sazeb.
Fed čelí náročnému úkolu – usiluje o snížení inflace na cílovou úroveň, aniž by způsobil recesi. Situaci dále komplikuje nové kolo cel zavedených americkým prezidentem Donaldem Trumpem, které by mohly zpomalit ekonomický růst a zvýšit ceny.
Toncoin (TON) vzrostl o 30 procent – jeden z nejvýkonnějších tokenů týdne. Růst ceny následoval po zprávě, že francouzské úřady vrátily zakladateli Telegramu Pavlu Durovovi jeho pas. Toncoin je nativní kryptoměnou sítě The Open Network, která podporuje ekosystém Mini App v aplikaci Telegram. TON se aktuálně obchoduje za 3,44 dolaru, což je stále o 140 procent méně než jeho historické maximum.
Fond BUIDL má miliardu dolarů v aktivech pod správou
Institutional Digital Liquidity Fund BUIDL společnosti BlackRock minulý týden překročil hranici jedné miliardy dolarů v aktivech pod správou, čímž se stal prvním institucionálním on-chain fondem, který dosáhl této mety.
BUIDL byl spuštěn na blockchainu Ethereum v březnu 2024 a je prvním tokenizovaným fondem BlackRocku fungujícím na veřejném blockchainu. Tokenizace reálných aktiv (RWA) patří mezi rychle rostoucí oblasti kryptoměnového sektoru. Očekává se, že tento trend bude pokračovat, protože stále více institucí přechází na blockchainová řešení.
Odhady naznačují, že trh s tokenizovanými reálnými aktivy by mohl do konce desetiletí dosáhnout hodnoty desítek bilionů dolarů. Z toho by mohly těžit blockchainy podporující tato aktiva i jejich nativní tokeny.
Autor je analytik kryptotrhů společnosti eToro
(Redakčně upraveno)