Ladislav Gerencséry novým výkonným ředitelem JRD Energo

Personálie
Novým výkonným ředitelem JRD Energo se k 15. květnu 2023 stal Ladislav Gerencséry. V nové roli bude nést odpovědnost za operativní řízení společnosti, realizaci její strategie a naplňování ambiciózních růstových cílů. Nastupuje na pozici po Marku Langovi, který od června 2023 obsadí místo ve správní radě JRD Group.
Novým výkonným ředitelem JRD Energo se k 15. květnu 2023 stal Ladislav Gerencséry. Foto: JRD Group

Gerencséry má mnohaleté zkušenosti na manažerských pozicích, a to jak z oblasti energetiky, tak i bankovnictví. Posledních několik let působil na pozici obchodního ředitele ve společnosti Photon Water Technology, která je součástí skupiny Photon Energy Group.

V rámci svých předchozích působení sbíral zkušenosti  také v Air Bank, kde se jako jeden z prvních zaměstnanců podílel na budování celé společnosti. Jeho klíčovou odpovědností bylo vybudování a řízení pobočkové sítě.

„V JRD Energo nacházím synergii mezi svými zkušenostmi z oblasti energetiky a firemními hodnotami, kdy je kladen důraz na udržitelný rozvoj a životní prostředí. To je mi velmi sympatické,“ uvedl Ladislav Gerencséry.

Marek Lang od června 2023 obsadí místo ve správní radě JRD Group. Foto: JRD Group

„Pokusím se navázat na nastavenou strategii a využít 15letou zkušenost společnosti s komplexní realizací moderních energetických projektů. S ohledem na energetickou, ale i klimatickou krizi se potvrdilo, že výstavba fotovoltaických elektráren a větrných parků má velkou budoucnost,“ dodal.

Marek Lang členem správní rady

Marek Lang doplní ve správní radě JRD Group jejího předsedu Jana Řežába a členy správní rady Jana Sadila a Jana Turka. Společně s nimi se bude věnovat strategickému rozvoji celé skupiny. Soustředit se bude zejména na energetické obory patřící do skupiny.

Marek Lang je mimo jiné místopředsedou Aliance pro energetickou soběstačnost. Na konci února 2023 byl jmenován místopředsedou Svazu moderní energetiky, kde se zaměřuje na odstraňování legislativních i technických bariér a na podporu rozvoje moderních energetických řešení.

PSALI JSME:
Novým CEO JRD Group se stane Jan Sadil

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Lucie Urválková Manažerkou roku 2022

Významného osobního úspěchu dosáhla minulý týden Lucie Urválková, místopředsedkyně představenstva a CFO finanční skupiny Uniqa v ČR a SR. V tradiční soutěži Manažer / manažerka roku se jí podařilo vystoupat za rok …

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB