Letadlo s ruským ministrem zahraničí do Pekingu nedoletělo

Názor
Čína chová k ukrajinskému lidu přátelský vztah a na Ukrajinu nikdy nezaútočí. Pondělní slova čínského velvyslance, řečená guvernérovi lvovské oblasti, ve čtvrtek potvrdilo čínské ministerstvo zahraničí. Peking se stále viditelněji odvrací od Ruska, zejména kvůli svým obchodním zájmům.
Letadlo s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem se dnes na cestě do Číny údajně otočilo zpět. Foto: U.S. Department of State – https://www.flickr.com/photos/statephotos/24967421035/, Volné dílo, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46949933

Zdá se, že pondělní římské setkání vrcholných představitelů USA a Číny bylo přelomové. Trvalo sedm hodin a USA jej označují za „intenzivní“. Nebude náhodné, že ve středu rostly čínské akcie obchodované v USA nejvíce v historii. USA v Římě Číně mohly slíbit, že nevyřadí její firmy ze svých burz a možná nejen to – ale jistě to nebylo zadarmo. Tak trochu se na schůzce třeba mohlo také „porcovat“ Rusko…

V pátek bude o Rusku jednat už rovnou americký prezident se svým čínským protějškem. Zřejmě také výsledek římských jednání. Ve čtvrtek se na cestě do Číny údajně otočilo zpět letadlo s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem. Bude se zítra pokračovat v „porcování“ Ruska…?

Rusko je totiž už nyní jednou nohou v bankrotu, alespoň na svůj na cizoměnový dluh; poprvé od roku 1918, kdy Lenin přestal splácet carský dluh. Věřitelé Ruska dosud své peníze nedostali, ani v dolarech, ani v rublech. USA přitom tvrdí, že Rusko může provádět dané platby, jak je běžné, až do konce května.

Autor je hlavní ekonom Trinity Bank a člen Národní ekonomické rady vlády (NERV)
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Murenbeeld: Šest možných scénářů pro Ukrajinu

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.