Murenbeeld: Šest možných scénářů pro Ukrajinu

Obvykle extrémně konzervativní kanadská ekonomická poradenská společnost Murenbeeld & Co. ve svém týdenním zpravodaji Gold Monitor uvádí šest možných výsledků ukrajinského konfliktu, ale připouští, že mohou existovat i jiné, stejně pravděpodobné závěry. Informoval o tom odborný server Sharps Pixley.
Jaké jsou pravděpodobné výsledky rusko-ukrajinského konfliktu? Mezi možné scénáře patří i to, že Rusko použije jaderné zbraně. Ilustrační foto: Pixabay.com

Murenbeeld uvádí následující pravděpodobné výsledky rusko-ukrajinského konfliktu, přičemž první z nich považuje za nejpravděpodobnější:

1. Kyjev padne a Zelenského vláda bude nahrazena ruskou loutkovou vládou (tj. Ukrajina se stane druhým Běloruskem).

2. Západ zvýší přísun zbraní na Ukrajinu a ruská invaze se zastaví. Následuje dlouhé období diplomacie a Rusko stáhne své jednotky z Ukrajiny. Zelenskyj se v rámci diplomatického řešení vzdává moci (prezidentského úřadu).

PSALI JSME:
Rusko stojí válka 25 miliard denně, spočítal profesor válečných studií

3 Válka se pro ruskou armádu mění v noční můru podobnou Afghánistánu (nekonečná partyzánská válka). Ruská armáda dochází k závěru, že (1.) nemůže Ukrajinu dobýt konvenčními zbraněmi bez strašlivých ztrát na životech (ruských vojáků i ukrajinských civilistů) a (2.) že v souladu s tím musí být Putin odvolán z funkce. (Putin bude v souladu s čestnými ruskými tradicemi zavražděn).

4. Ruští občané se bouří proti Putinově vládě nejen kvůli invazi na Ukrajinu, ale také proto, že se Rusko propadá do hluboké deprese způsobené bezprecedentními hospodářskými a finančními sankcemi uvalenými Západem. Domácí vzpouru nelze potlačit, aniž by ruská armáda obrátila zbraně proti ruským občanům, což ozbrojené síly odmítají. Na Putina je spáchán atentát, jeho vláda padá.

5. Západ zesílí přísun zbraní na Ukrajinu, Putin se rozhodne nasadit na ukrajinské scéně jaderné zbraně a NATO v zájmu záchrany životů kapituluje s příslibem, že nikdy nedovolí vstup Ukrajiny do této bezpečnostní organizace.

PSALI JSME:
Tři podoby ruského finančního krvácení: V akciích, v ropě i v měně

6. Scénář Armagedonu: Putin použije jaderné zbraně proti Ukrajině a evropským členům NATO (těm kvůli jejich přímé pomoci Ukrajině) a NATO a USA odpoví odvetou. Ruští generálové zavraždí Putina.

„Upřímně doufáme, že nedojde alespoň ke scénářům 5 a 6 zahrnujícím použití jaderných zbraní, jejichž důsledky jsou příliš děsivé, než abychom si je představovali. Zdá se, že kterýkoli ze scénářů 1-4 je v rámci možností pravděpodobný, ačkoli Putin je možná příliš pevně zakotvený, než aby bylo jeho odstranění z funkce považováno za nevyhnutelnou událost,“ napsal komentátor serveru Sharps Pixley Lawrie Williams.

Zatímco scénář číslo 1 lze podle něj považovat za nejpravděpodobnější vzhledem k počtu ruských vojáků a sofistikované vojenské technice, současně je „těžké si představit, že by ukrajinské obyvatelstvo jako celek přistoupilo na takové řešení, takže nejpravděpodobnější je možná kombinace scénářů 1 a 3, ale bez Putinova zavraždění“.

PSALI JSME:
Nynější sankce Rusko nepoloží, v posledních letech se na ně pečlivě připravovalo

Zavřít reklamu ×
  1. Jediné řešení je poslat vojáky na Ukrajinu. Jestli to budou vojáci z USA,Německa nebo jiní nehraje roli. Ukrajinci mají omezený počet vojáků a zbraně potřebují ruce,které je budou držet. Sama zbraŇ bez vojáka postrádá smysl.Snad se někdo „rozhoupe“ a urychleně pošle své vojáky na Ukrajinu. Např. Afgánistán jako velký nepřítel Ruska tam už měl dávno poslat všechny vojáky(hlavně ti co umí používat Stinger)…..Putin je chytrý a už nahnal na Ukrajinu žoldáky ze Sýrie.

    • Chcete, aby za Ukrajinu bojovali druzí? Tak se seberte a běžte tam sám! Válkychtivé anonymní hrdiny od klávesnice, kteří nedohlédnou dál než na konec svého nosu, miluji.

  2. Ukrajina se vzdá Krymu a Dombasu a prohlásí vstup do NATO jako již prošlý, přežitý. Putina to udobří a nechá Ukrajinu na pokoji. Zní to jako pohádka, že?

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Český systém přijímaček tlačil žáky na střední školy, kam nechtěli

Analýza
Dosavadní systém přijímacích zkoušek na střední školy donutil žáky a jejich rodiče k tomu, aby si vybírali takové zařízení, kam se s jistotou dostanou – ovšem bez ohledu na zájem dítěte. Ukázalo to rozsáhlé šetření Národního institutu SYRI a Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy v Praze a Středočeském kraji, jehož výsledky má redakce FAEI.cz k dispozici.