Libuše Jurečková se stala od 1. ledna CFO Škoda Group

Personálie
Od 1. ledna 2023 usedla na pozici Chief Financial Officer (CFO, v češtině finanční ředitel, pozn. red.) Škoda Group Libuše Jurečková (59), manažerka s více než 25 lety zkušeností na vedoucích pozicích zejména v oblasti financí. Uvedla to Škoda Group v tiskové zprávě s tím, že Libuše Jurečková má na starosti řízení finančních činností skupiny a je zodpovědná za finanční plánování a sledování finančních toků a jejich kontrolu.
Libuše Jurečková se stala od začátku letošního roku finanční ředitelkou Škoda Group. Foto: Škoda Group

Libuše Jurečková vystudovala ekonomii a finance na Vysoké škole Báňské v Ostravě. Od roku 2004 působila 14 let ve vedoucích pozicích v oblasti financí ve společnosti ABB, a to jak v rámci České republiky, tak v zahraničí.

Následně strávila rok na pozici Group Controller ve společnosti Quant Service a poté působila i jako finanční ředitelka pro nefiremní zákazníky ve Vodafone. Také pracovala v Rumunsku, a to čtyři a půl roku pozici Group Chief Financial Officer ve skupině ČEZ.

Podle Didiera Pflegera, CEO Škoda Group, která vyrábí především nízkopodlažní tramvaje a elektrické lokomotivy, Jurečková do skupiny přináší znalosti z mezinárodního prostředí, dlouholetou praxi s finančním plánováním a reportováním: „Jako velmi zkušená manažerka významně přispěje k definování budoucnosti skupiny a její úspěšné transformaci.“

PSALI JSME:
Škoda Transportation: Čistý konsolidovaný zisk 580 milionů korun

Zavřít reklamu ×
  1. Jako velmi zkušená manažerka významně přispěje k definování budoucnosti skupiny a její úspěšné transformaci. – Tohle snad používají všude v korporátech- to je asi copy paste- pravděpodobně neví , co o ní vlastně napsat…

  2. Jsem starší ročník a to z města slezského barda!Za mě se říkalo,že jsou tři druhy žen a dívek z Ostravy!Hezké,nepěkné a holky z bánˇské!Nuž co více dodat.

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Covid jako šance. Malí farmáři prodali více vína i bioproduktů

Analýza
Ve všeobecné vlně stížností mnoha firem, jak koronavirová pandemie negativně dopadla na jejich podnikání, existují i výjimky. Mezi ty překvapivé patří drobní zemědělci, kteří si i v tak těžké situaci dokázali poradit a v druhé vlně pandemie dokonce zaznamenali zvýšený zájem například o víno nebo bio lokální produkty.