Libuše Jurečková se stala od 1. ledna CFO Škoda Group

Od 1. ledna 2023 usedla na pozici Chief Financial Officer (CFO, v češtině finanční ředitel, pozn. red.) Škoda Group Libuše Jurečková (59), manažerka s více než 25 lety zkušeností na vedoucích pozicích zejména v oblasti financí. Uvedla to Škoda Group v tiskové zprávě s tím, že Libuše Jurečková má na starosti řízení finančních činností skupiny a je zodpovědná za finanční plánování a sledování finančních toků a jejich kontrolu.
Libuše Jurečková se stala od začátku letošního roku finanční ředitelkou Škoda Group. Foto: Škoda Group

Libuše Jurečková vystudovala ekonomii a finance na Vysoké škole Báňské v Ostravě. Od roku 2004 působila 14 let ve vedoucích pozicích v oblasti financí ve společnosti ABB, a to jak v rámci České republiky, tak v zahraničí.

Následně strávila rok na pozici Group Controller ve společnosti Quant Service a poté působila i jako finanční ředitelka pro nefiremní zákazníky ve Vodafone. Také pracovala v Rumunsku, a to čtyři a půl roku pozici Group Chief Financial Officer ve skupině ČEZ.

Podle Didiera Pflegera, CEO Škoda Group, která vyrábí především nízkopodlažní tramvaje a elektrické lokomotivy, Jurečková do skupiny přináší znalosti z mezinárodního prostředí, dlouholetou praxi s finančním plánováním a reportováním: „Jako velmi zkušená manažerka významně přispěje k definování budoucnosti skupiny a její úspěšné transformaci.“

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 2
Sdílet článek
Diskuse k tomuto článku je již uzavřena
  1. Hýl

    Jako velmi zkušená manažerka významně přispěje k definování budoucnosti skupiny a její úspěšné transformaci. – Tohle snad používají všude v korporátech- to je asi copy paste- pravděpodobně neví , co o ní vlastně napsat…

  2. miroslav

    Jsem starší ročník a to z města slezského barda!Za mě se říkalo,že jsou tři druhy žen a dívek z Ostravy!Hezké,nepěkné a holky z bánˇské!Nuž co více dodat.

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB