LINET Group: Prodáno rekordních 110 tisíc nemocničních lůžek

LINET Group informovala o předběžných výsledcích fiskálního roku, který skončil 31. března 2019. Výrazně přidala jak celá skupina, tak hlavně její klíčová součást, český LINET, jehož tržby poskočily o 18 % na 155 mil. eur. Auditované výsledky LINET Group budou k dispozici v průběhu června.
Český LINET vyrobil a dodal klientům rekordních 64 tisíc lůžek, téměř o třetinu více než v předchozím fiskálním roce. Foto: Linet.com

Předběžný zisk před zdaněním a odpisy (EBITDA) LINET Group dosáhl výše 48,1 mil. eur (pozn. red. – v předchozím fiskálním roce to bylo necelých 40 mil. eur). Skupina prodala přes 110 tisíc lůžek, což je nejvíce v historii. LINET Group vyrábí jak v Česku, tak v německém Wickede.

Český LINET (závod v Želevčicích u Slaného) vyrobil a dodal klientům rekordních 64 tisíc lůžek, téměř o třetinu více než v předchozím fiskálním roce.

„Růst tržeb dokonce překonal naše plány, které jsou obvykle velmi ambiciózní. Totéž platí pro rok následující, kdy bychom měli pouze organickým růstem dosáhnout tržeb 315 mil. eur. Také proto investujeme do podstatného posílení své přítomnosti ve světě. Nově otevíráme pobočky v Kanadě, Austrálii a Číně,“ komentoval výsledky výkonný ředitel LINET Group Tomáš Kolář.

Vloni společnost informovala, že jejím cílem e dosáhnout do roku 2022 organickým růstem tržeb ve výši cca 400 mil. eur (tj. při kurzu 26 CZK/EUR 10,5 miliardy Kč). „Dodáváme stabilně více než do 100 zemí světa. Největší potenciál růstu vidíme na největším trhu světa ve Spojených státech amerických. Zásadní potenciál je také v Asii,“ dodal Kolář.

PSALI JSME:
Společensky odpovědné firmy více přitahují nejen zákazníky, ale i uchazeče o zaměstnání

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Proč Tesla zanevírá na bitcoiny?

Tesla přestala přijímat bitcoiny pravděpodobně proto, aby mohla čerpat dotace obnovitelným zdrojům. Bidenova administrativa právě příslušný program rozšiřuje. Automobilka Tesla se přihlásila do mnohamiliardového …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Většina Čechů by chtěla na střechu solární panely

Průzkum
Úspora peněz a energetická soběstačnost. To jsou hlavní důvody toho, proč více než polovina Čechů zvažuje pořízení malých fotovoltaických elektráren na střechu svých domů. Přesto má solární panely jen pět procent populace. Překážkou je vstupní investice, administrativní náročnost, ale třeba také nedostatek informací.
Rolovat nahoru