Loňský rok byl pro Equa bank nejúspěšnějším rokem v historii

Rok 2017 byl nejúspěšnějším rokem v historii Equa bank, její zisk se meziročně více než zdvojnásobil a činil 232 miliony korun. Banka rostla dvou až trojciferným tempem ve všech oblastech svého podnikání. Firma to uvedla v tiskové zprávě. Banka očekává pokračování růstu i v roce 2018.

Do hospodaření banky se také pozitivně promítl dvouciferný nárůst hypotečních úvěrů. Foto: Equa Bank

Ke konci roku 2017 vzrostla bilanční suma Equa bank v meziročním srovnání o 14 % a přesáhla hranici 50 miliard korun.  Celkový objem úvěrů se zvýšil o 15 % a dosáhl téměř 37 miliard korun. Objem vkladů vzrostl o 13 % a ke konci roku 2017 činil téměř 45 miliard korun. Čistý zisk banky vzrostl meziročně o 167 % na 232 milionů korun. Počet klientů dosáhl ke konci loňského roku 307 tisíc, což představuje meziroční nárůst o 24 %. Pro srovnání – rok 2016 zakončila Equa bank s čistým ziskem 106 milionu korun a měla tak za sebou první rok ziskového hospodaření.

„Equa bank má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii. Za více než dvojnásobně vyšším ziskem oproti roku 2016 stojí především atraktivní nabídka běžného účtu, spotřebitelských půjček a kontokorentů, jejichž prodej meziročně vzrost o 30 %. Do hospodaření banky se také pozitivně promítlo dlouhodobě úspěšné působení na trhu hypotečních úvěrů, které znovu rostly dvouciferným tempem,“ komentoval výsledky hospodaření Petr Řehák, generální ředitel a předseda představenstva Equa bank.

ATRAKTIVNÍ A SROZUMITELNÁ NABÍDKA

Podle něj je základem úspěchu atraktivní a srozumitelná nabídka bankovních produktů a služeb pro běžné klienty a s takovým nastavením, které dlouhodobě oceňují. „Základní platební služby zdarma vhodně doplňujeme jednoduchými a transparentními placenými službami. Nové produkty a služby vždy vybíráme podle jejich přidané hodnoty pro klienty. To vše se promítá v trvale rostoucí spokojenosti našich klientů,“ doplnil Řehák.

Rok 2017 byl pro Equa bank mimořádný také tím, že vstoupila na trh institucionálních investorů, a to vydáním své historicky první emise hypotéčních zástavních listů a první emise podřízených dluhopisů. „K výbornému výsledku hospodaření přispěl samozřejmě také dobrý stav české ekonomiky odrážející se ve zlepšující se kvalitě úvěrového portfolia,“ konstatoval Řehák.

Equa bank patří mezi menší banky, které začaly na českém trhu poskytovat služby v průběhu roku 2011, uvedl server České noviny. Equa bank vstoupila na český trh po převzetí Banco Popolare ČR společností Equa Group Limited. Ta je ve vlastnictví fondů, které spravuje britská společnost AnaCap Financial Partners LLP.

Zdroj: Equa bank

 

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru