Lucie Urválková počtvrté mezi nejvlivnějšími ženami podle Forbesu

Velkého osobního úspěchu dosáhla členka představenstva a finanční ředitelka skupiny UNIQA v ČR a SR Lucie Urválková, která byla minulý týden už počtvrté zařazena v tradiční prestižní anketě měsíčníku Forbes mezi nejvlivnější ženy Česka.
Lucie Urválková je podle Forbesu počtvrté mezi nejvlivnějšími ženami Česka. Foto: Uniqa

Forbes přinesl letošní žebříček celkem 150 jmen dam, za nimiž jsou významné počiny nebo je s nimi spojen neobvyklý vliv v České republice. Jména, která by naše veřejnost měla znát. Jsou mezi nimi členky vlády, významné manažerky, sportovkyně, právničky nebo vědkyně i filantropky. Byznysový sektor co do zastoupení žen roste meziročně nejprogresivněji. Ženy podle Forbesu u nás přibývají ve vedení firem, v top managementu i v představenstvech. Konkurence tedy rok od roku sílí.

„Jednotlivé ženy redakce v každé kategorii hodnotí podle několika základních kritérií, podle nichž přiděluje body. Vychází přitom z metodiky amerického Forbesu. Ke spolupráci zve redakční tým i poradce, odborníky a znalce jednotlivých odvětví, s nimiž pořadí konzultuje. U majitelek firem a manažerek sledujeme hospodářské výsledky firem, obrat, zisk, nové akvizice a porovnáváme je i několik let zpětně. Přihlížíme k situaci v odvětví, v němž dotyčné působí, využíváme svou znalost dění uvnitř firem. Počítáme objemy peněz, nad nimiž mají kontrolu a přímý vliv, jejich podíly ve firmách, ale i počet zaměstnanců, kteří pod ně spadají, nebo to, kolik zákazníků či spotřebitelů může jejich rozhodnutí přímo ovlivnit,“ popisuje metodiku redakce Forbesu.

Počtvrté za sebou se ocitla v prestižním seznamu i Lucie Urválková, řídící finance skupiny UNIQA v ČR a SR. Její jméno bylo vybráno z long listu aktuálních ženských osobností a meziročně své umístění znovu vylepšila.

„Děkuji za důvěru a ocenění. Ve společnosti vlivných žen Česka 2021 jsem hlavně díky svému zázemí v UNIQA: Moje poděkování patří kolegům a mému skvělému týmu, na který denně deleguji a valím úkol za úkolem. Nezapomínám současně, odkud jsem vzešla a jakou cestu mám za sebou. Budu moc ráda, stane-li se můj příběh inspirací pro další ctižádostivé ženy, co nesedí v koutě,“ okomentovala své umístění Lucie Urválková.

V boardu společností spadajících do finanční skupiny UNIQA v Česku a na Slovensku zastává Lucie náročnou funkci finanční ředitelky; v pojišťovnách je místopředsedkyní představenstva. Její role meziročně významně posílila akvizicí společností AXA do UNIQA.

Nyní řídí tým více než 190 lidí na obou stranách hranic. Vyžaduje to široký záběr, protože v její gesci jsou finanční controlling, plánování, asset management, účetnictví, daně, správa pojistného a provizí, aktuariát, a také právo a bezpečnost nebo procurement a logistika. Má na starosti hospodaření všech entit ve skupině s bilanční sumou přes 130 miliard korun.

Při současné integraci společností AXA jí byla svěřena funkce šéfky celého procesu, jenž probíhal doposud výhradně distanční formou vzhledem k omezujícím opatřením během pandemie. Přesto se vše uskutečňuje pod jejím vedením v souladu s nastaveným harmonogramem. Spojení UNIQA a AXA posílilo kmen zákazníků v ČR a SR na tři miliony. Lucie je členkou několika projektových týmů rovněž na úrovni celého koncernu UNIQA Insurance Group.

V rámci mateřského koncernu UNIQA Insurance Group je česká UNIQA i díky hospodaření Lucie Urválkové s prostředky firmy v posledních letech nejvýnosnější entitou koncernu, který sdružuje společnosti v osmnácti zemích Evropy. Současně vykazuje Praha jedny z nejnižších nákladů na jednotku pojistného ve skupině.

Důraz na všestrannou diverzitu patří mezi základní pilíře firemní kultury ve finanční skupině UNIQA v ČR a SR. Úspěch Lucie Urválkové potvrzuje, že je to správná cesta a že podpora a síla diverzity vytváří ve společnosti velký prostor pro inovace a růst. Osobní rozvoj manažerů do role pozitivních vzorů pro další kolegy a kolegyně tvoří nedílnou součást koncernové kultury a strategie UNIQA 3.0.

Kromě pracovního nasazení se Lucie věnuje mentoringu juniornějších kolegyní ve vedoucích funkcích a přednášení na téma Kariéra žen. S příspěvky vystupuje na akcích pro aktivní dámy, například na festivalu Všem ženám nebo na konferenci Equal Pay Day. Je aktivní členkou Klubu finančních ředitelů a Klubu manažerek; angažuje se i v České asociaci pojišťoven.

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Libor Myška ve vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland

Po pěti úspěšných letech odchází Frank Jürgens z vedení společnosti ŠKODA AUTO Deutschland. Jeho nástupcem se stane Libor Myška, který do ŠKODA AUTO Deutschland přichází z centrály společnosti ŠKODA AUTO v České …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru