Maďarská centrální banka dále zpřísňuje měnovou politiku

Maďarská centrální banka pokračovala ve zpřísňování měnové politiky i na včerejším zasedání, když zvýšila základní úrokovou sazbu z 0,90 procenta na 1,20 procenta, což bylo o desetinu více, než trh čekal. Za poslední dva měsíce jde již o druhé zvýšení, které vedlo k tomu, že základní úroková sazba je nyní oproti začátku června dvojnásobná.
Maďarská centrální banka opět zpřísnila měnovou politiku, když na včerejším zasedání zvýšila základní úrokovou sazbu z 0,90 % na 1,20 %. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Centrální banka již dříve oznámila, že je připravena zvyšovat úrokové sazby s měsíční frekvencí s cílem dostat inflaci zpět na tříprocentní cíl. Ta se v červnu pohybovala výrazně nad ním, když dosáhla 5,3 procenta. Zvýšena byla také jednodenní depozitní sazba z -0,05 procenta na 0,25 procenta.

Podle viceguvernéra maďarské centrální banky bude utahování tamní měnové politiky pokračovat až do té doby, kdy bude zřejmé, že se inflace vrací zpět k cíli. Forint reagoval na včerejší měnově politické rozhodnutí posílením o cca 0,7 procenta.

Autor je ekonom Komerční banky
(Redakčně upraveno)

PSALI JSME:
Maďarská centrální banka zvýšila sazby

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Finance

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB