Mariusz Wnuk je novým generálním ředitelem skupiny Orlen Unipetrol

Mariusz Wnuk byl zvolen předsedou představenstva a bude vykonávat funkci generálního ředitele skupiny Orlen Unipetrol. Novým členem představenstva se stal také Zbigniew Pawłucki, jemuž byla svěřena role místopředsedy představenstva. O personálních změnách společnost informovala portál Finanční a ekonomické informace (faei.cz) prostřednictvím svého tiskového mluvčího.
„Před celým odvětvím stojí velký úkol v podobě transformace směrem k udržitelné budoucnosti a emisní neutralitě,“ říká Marius Wnuk, nový generální ředitel skupiny Orlen Unipetrol. Foto: Orlen Unipetrol

Marius Wnuk je manažer s dvaceti lety zkušeností ve vysokých manažerských a dozorčích pozicích v oblasti kapitálového trhu, bankovnictví a leasingu, spojující dovednosti v řízení velkých projektů a oblastí s praktickými finančními znalostmi.

V letech 2009 až 2024 působil ve společnosti Pocztylion-Arka Powszechne Towarzystwo Emerytalne. Jako místopředseda představenstva (CIO) byl odpovědný za správu aktiv a dohled nad reorganizačními, implementačními a akvizičními projekty.

Od roku 2005 do roku 2009 byl zástupcem generálního ředitele společnosti Poczta Polska (CFO) zodpovědným za controlling, finanční účetnictví, treasury a financování investičních projektů. Působil také v dozorčí radě společnosti Bank Pocztowy.

V minulosti rovněž předsedal dozorčí radě fondu Pocztowy Fundusz Leasingowy, pracoval pro Banku pro evropskou spolupráci, loděnici v Gdyni a think-tank Gdaňský institut pro tržní ekonomiku. Je absolventem Ekonomické fakulty Univerzity v Gdaňsku.

Zbigniew Pawłuck. Foto: Orlen Unipetrol

Zbigniew Pawłuck má třicetiletou praxi v oblasti nákupu, řízení investic, výroby a restrukturalizace podniků a v členství představenstev a dozorčích rad společností. Od roku 1993 působí v automobilovém průmyslu a průmyslové výrobě.

Svou kariéru zahájil ve společnosti Ford Motor Company. V letech 1995 až 2004 působil ve společností HP-chemie Pelzer, kde byl odpovědný za nákup, vybudování a rozvoj výrobního závodu a za restrukturalizační procesy ve skupině Pelzer.

V roce 2007 jako místopředseda představenstva společnosti Automotive Components Europe Group SA uvedl tuto společnost na varšavskou burzu. Od roku 2009 byl jako výkonný ředitel pro investice Capex ve společnosti PKN Orlen odpovědný za investice Capex a restrukturalizace společností skupiny.

Od roku 2018 měl jako místopředseda představenstva společnosti Izoblok na starost integrační procesy, rozvoj, prodej a nákup. V poslední době pracoval v oblasti rozvoje zařízení pro ukládání energie, která stabilizují energetické sítě.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB