Martin Slabý opět v čele Českého plynárenského svazu

Do čela nové sedmičlenné Rady Českého plynárenského svazu (ČPS) byl na 15. řádném sjezdu organizace znovuzvolen předseda Martin Slabý. Redakci Finančních a ekonomických informací (FAEI.cz) o tom informovala specialistka komunikace svazu Věra Vejražková.
Martin Slabý, člen představenstva Pražské plynárenské, vede radu svazu již od roku 2012. Foto: ČPS

Martin Slabý, člen představenstva Pražské plynárenské, radu svazu vede již od roku 2012. Na řádném sjezdu funkci předsedy obhájil. Jako hlavní cíl své práce v ČPS si vytyčil strategické ukotvení a modernizaci plynárenství v novém českém i evropském energetickém mixu pohledu zákaznického, koncepčního, enviromentálního a legislativního.

„To nejdůležitější, co je nyní třeba prosazovat, je, že plyn je v pořádku. Budeme dělat vše proto, aby do plynu vstoupily biometan a vodík. Zároveň tím hlásíme, že plynové kotle, a to nejlépe kondenzační, budou šetřit peníze a emise. Uživatelé se těchto kotlů opravdu nemusejí bát a my se postaráme o to, abychom jim dodávali plyn,“ uvedl na sjezdu Slabý.

Spolu s generálním ředitelem ČPS Josefem Kotrbou a jednohlasným souhlasem přítomných členů byla také schválena strategie na nadcházející období, jíž vévodí sebevědomá prezentace plynu i příprava na přechod k tzv. zeleným plynům.

Zavřít reklamu
Sdílet článek
Diskuse 0
Sdílet článek

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB