Jeho absolvování je vhodné jak pro vznikající zemědělské subjekty, kterým může vhodné nasazení moderních technologií významně usnadnit vstup na trh a umožnit efektivní fungování do budoucna, tak stávajícím zemědělcům, kteří získají relevantní přehled o možnostech, které jim využití moderních technologií v současné době nabízí.
Hlavním lektorem je akreditovaný poradce ministerstva zemědělství Lubomír Smrček, který účastníkům poskytuje nejen komplexní přehled o možnostech uplatnění moderních technologií v zemědělství. S praktickou ukázkou na seminářích mu pomáhá společnost CleverFarm, jeden z dodavatelů informačních technologií pro zemědělství v České republice.
Účastníci semináře tak díky praktickým vstupům získají jasnou představu o tom, jak vypadají jednotlivé chytré senzory tzv. internetu věcí (IoT), jaké je jejich správné umístění i jaký užitek mohou zemědělcům přinést. Současně se mohou přesvědčit o tom, jak lze v zemědělství efektivně pracovat se satelitními snímky a jak využít data z těchto snímků ve prospěch kvalitnějšího hospodaření.
Účastníci seminářů se podle Tomáše Ziky z CleverFarm nejčastěji zajímají o to, jaký mohou mít jednotlivá čidla a senzory pro jejich hospodaření konkrétní užitek. „Mnoho dotazů se týká čidel samotných, zemědělci chtějí vědět, jak přesně fungují a jaká je náročnost jejich obsluhy. Je pro ně příjemným překvapením, že pro provoz čidel stačí napájení z baterie,“ uvedl Zika.