Moderní technologie v zemědělství mohou být vítaným pomocníkem

Mají mít zemědělci z nových technologií obavy anebo by v nich naopak měli vidět pomocníky pro mnohé ze svých činností? Jednoduchost a uživatelská přívětivost je pro zemědělce jedním z klíčových předpokladů k tomu, aby začali „chytré systémy“ využívat. Seminář, zaměřený na využití nových informačních technologií v zemědělských podnicích, zatím proběhl ve třech krajích ČR.
Jednoduchost a uživatelská přívětivost je přitom pro zemědělce jedním z klíčových předpokladů k tomu, aby začali „chytré systémy“ využívat. Foto: Pixabay

Jeho absolvování je vhodné jak pro vznikající zemědělské subjekty, kterým může vhodné nasazení moderních technologií významně usnadnit vstup na trh a umožnit efektivní fungování do budoucna, tak stávajícím zemědělcům, kteří získají relevantní přehled o možnostech, které jim využití moderních technologií v současné době nabízí.

Hlavním lektorem je akreditovaný poradce ministerstva zemědělství Lubomír Smrček, který účastníkům poskytuje nejen komplexní přehled o možnostech uplatnění moderních technologií v zemědělství. S praktickou ukázkou na seminářích mu pomáhá společnost CleverFarm, jeden z dodavatelů informačních technologií pro zemědělství v České republice.

Účastníci semináře tak díky praktickým vstupům získají jasnou představu o tom, jak vypadají jednotlivé chytré senzory tzv. internetu věcí (IoT), jaké je jejich správné umístění i jaký užitek mohou zemědělcům přinést. Současně se mohou přesvědčit o tom, jak lze v zemědělství efektivně pracovat se satelitními snímky a jak využít data z těchto snímků ve prospěch kvalitnějšího hospodaření.

Účastníci seminářů se podle Tomáše Ziky z CleverFarm nejčastěji zajímají o to, jaký mohou mít jednotlivá čidla a senzory pro jejich hospodaření konkrétní užitek. „Mnoho dotazů se týká čidel samotných, zemědělci chtějí vědět, jak přesně fungují a jaká je náročnost jejich obsluhy. Je pro ně příjemným překvapením, že pro provoz čidel stačí napájení z baterie,“ uvedl Zika.

PSALI JSME:
Neuvěřitelné. Zemědělci stále stříkají plodiny původně bojovou látkou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB