Moderní technologie v zemědělství mohou být vítaným pomocníkem

Mají mít zemědělci z nových technologií obavy anebo by v nich naopak měli vidět pomocníky pro mnohé ze svých činností? Jednoduchost a uživatelská přívětivost je pro zemědělce jedním z klíčových předpokladů k tomu, aby začali „chytré systémy“ využívat. Seminář, zaměřený na využití nových informačních technologií v zemědělských podnicích, zatím proběhl ve třech krajích ČR.
Jednoduchost a uživatelská přívětivost je přitom pro zemědělce jedním z klíčových předpokladů k tomu, aby začali „chytré systémy“ využívat. Foto: Pixabay

Jeho absolvování je vhodné jak pro vznikající zemědělské subjekty, kterým může vhodné nasazení moderních technologií významně usnadnit vstup na trh a umožnit efektivní fungování do budoucna, tak stávajícím zemědělcům, kteří získají relevantní přehled o možnostech, které jim využití moderních technologií v současné době nabízí.

Hlavním lektorem je akreditovaný poradce ministerstva zemědělství Lubomír Smrček, který účastníkům poskytuje nejen komplexní přehled o možnostech uplatnění moderních technologií v zemědělství. S praktickou ukázkou na seminářích mu pomáhá společnost CleverFarm, jeden z dodavatelů informačních technologií pro zemědělství v České republice.

Účastníci semináře tak díky praktickým vstupům získají jasnou představu o tom, jak vypadají jednotlivé chytré senzory tzv. internetu věcí (IoT), jaké je jejich správné umístění i jaký užitek mohou zemědělcům přinést. Současně se mohou přesvědčit o tom, jak lze v zemědělství efektivně pracovat se satelitními snímky a jak využít data z těchto snímků ve prospěch kvalitnějšího hospodaření.

Účastníci seminářů se podle Tomáše Ziky z CleverFarm nejčastěji zajímají o to, jaký mohou mít jednotlivá čidla a senzory pro jejich hospodaření konkrétní užitek. „Mnoho dotazů se týká čidel samotných, zemědělci chtějí vědět, jak přesně fungují a jaká je náročnost jejich obsluhy. Je pro ně příjemným překvapením, že pro provoz čidel stačí napájení z baterie,“ uvedl Zika.

PSALI JSME:
Neuvěřitelné. Zemědělci stále stříkají plodiny původně bojovou látkou

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Technologie

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB