MONETA spouští sedmý ročník Grantového programu. Podpoří z něj organizace se zaměřením na znevýhodněné a klima

Od prvního dubna mohou zástupci neziskových organizací, zaměřujících se na pomoc znevýhodněným a ochranu životního prostředí, začít podávat své žádosti o letošní finanční podporu Grantového programu Monety. Banka granty vypisuje již posedmé, a to vždy v jarním a podzimním kole. Vloni tímto způsobem podpořila projekty za více než pět milionů korun.
Vloni banka podpořila například děti z pěstounských rodin a jejich pěstouny nákupem potřebného vybavení, hendikepovaným dětem pak přispěla na invalidní vozíčky nebo sluchové pomůcky. Ilustrační foto: Depositphotos.com

Jarní kolo startuje prvního dubna, na podání žádosti mají neziskové organizace třicet dní. Grantová komise následně vybere úspěšné žadatele začátkem května. Na jeden projekt mohou neziskové organizace a spolky získat finanční grant ve výši až 300 tisíc korun.

Podmínkou každé podané žádosti je, aby si ji takzvaně „osvojil“ některý ze zaměstnanců banky. „Je to tradice i univerzálnost našeho grantového programu. Zaměstnanci si sami vybírají neziskovky, jejichž ambasadory se následně stávají a získávají pro ně u grantové komise finance na projekty či provoz. Tím vytvářejí synergii mezi svými osobními hodnotami a společenskou odpovědností banky,“ popisuje princip fungování grantového programu ředitelka Udržitelnosti a Komunikace Skupiny MONETA Zuzana Filipová s tím, že k vzájemnému propojování zaměstnanců a neziskových organizací dochází samovolně: „Většinou je to ještě před samotným podáním žádosti: buď osloví daná organizace bankéře například na nejbližší pobočce s tím, že mu projekt představí a nadchne ho pro věc. Velmi často se také stává, že bankéř si svou neziskovku vybere sám, protože už s ní má nějakou zkušenost nebo jsou mu zkrátka jen její aktivity blízké a dávají mu smysl.“

Žádosti do prvního kola grantového programu mohou zájemci posílat od 1. do 30. dubna na e-mail. Podrobný návod, jak o grant požádat, lze nalézt na webových stránkách banky Sociální odpovědnost – Moneta ESG | MONETA Money Bank.

V roce 2022 rozdělila MONETA mezi 78 vybraných projektů bezmála šest milionů korun, za celou dobu existence Grantového programu pak banka rozdělila téměř 20 milionů. „V letošním roce počítáme se zhruba stejným zájmem ze strany neziskového sektoru, je nám jasné, že v současné ekonomické situaci potřebují organizace, které se většinou orientují na ty sociálně nejslabší a nejohroženější skupiny obyvatel, především kontinuální a dlouhodobou podporu,“ řekla Zuzana Filipová.

Vloni banka podpořila například děti z pěstounských rodin a jejich pěstouny nákupem potřebného vybavení, hendikepovaným dětem pak přispěla na invalidní vozíčky nebo sluchové pomůcky. Potřebné finance směřovaly také k pacientkám s endometriózou nebo na nákup dlah pacientské organizaci Achilleus, která se jako jediná v republice věnuje dětem a dospělým s diagnózou takzvané golfové nohy. Mezi podpořenými byl i Klub nemocných cystickou fibrózou, organizace DEBRA ČR, která pomáhá lidem s nemocí motýlích křídel, anebo organizace ALSA z.s., jež zastřešuje pacienty s amyotrofickou laterální sklerózou.

Peníze z grantů podpořily mimo jiné rozvoj tůní a rybníku v chráněné krajinné oblasti Broumovsko nebo Záchrannou stanici v Pavlově, která umožňuje zraněným či nemocným zvířatům návrat do přírody.

Ilustrační foto: Depositphotos.com

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Tiskové zprávy

Výčep pod komínem v pivovaru Staropramen je zpět

Po zimní přestávce se pro širokou veřejnost znovu otevírají brány pivovaru Staropramen. V rámci letošního prvního Výčepu pod komínem, který se uskuteční ve čtvrtek 8. června od 17:30 hodin, pokřtíme novinku v portfoliu.

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB