Moneta za letošek hlásí téměř tři miliardy čistého zisku

Skupina Moneta oznámila, že za prvních devět měsíců letošního roku dosáhla čistého zisku ve výši 2,9 miliardy korun a provozních výnosů ve výši 8,2 miliardy korun. To je meziročně více o 51,2 procenta, resp. o 2,9 procenta. Provozní náklady zůstaly stabilní a zaznamenaly mírný nárůst o 1,2 procenta. Skupina o tom dnes informovala v tiskové zprávě.
Kapitálová přiměřenost Monety je na úrovni 18,7 procenta. Foto: Moneta

Rostoucí výnosy, očištěné o jednorázové vlivy z roku 2020, a důsledné řízení nákladů společně vedly ke zvýšení zisku před započtením nákladů na riziko o 4,8 procenta. Vedení skupiny Moneta očekává celoroční zisk na minimální úrovni 3,6 miliardy korun a provozní výnosy ve výši minimálně 11 miliard korun.

Skupina vykázala silnou kapitálovou pozici s nadbytečným kapitálem ve výši 9,4 miliardy korun, který tak představuje dostatečnou výši k podpoře dalšího růstu a budoucí výplaty dividend. Kapitálová přiměřenost Monety je na úrovni 18,7 procenta, tedy o více než pět procent nad stávajícím minimálním regulatorním kapitálovým požadavkem.

Zdroj: Moneta

V rámci retailového segmentu rostlo především portfolio hypoték, které se meziročně zvýšilo o 30,7 procenta. On-line hypoteční nabídka refinancování hypoték, Refinanso.cz, se na letošních celkových nových prodejích hypoték podílela 18,2 procenta. Nové objemy spotřebitelských úvěrů se zvýšily o 35,6 procenta a financování automobilů dosáhlo růstu nových prodejů o 87,5 procenta.

Celkové prodeje investičních fondů zaznamenaly meziroční nárůst o 59,5 procenta neboli o 9,3 miliardy korun. Objem prostředků, investovaných v investičních fondech, dosáhl 25 mld. Kč. Moneta zvýšila i celkový objem klientských vkladů, a to na 266,5 miliardy korun, což odpovídá růstu na úrovni 4,2 procenta. Vklady retailových klientů vzrostly o 4,7 procenta na 199,9 miliardy korun.

PSALI JSME:
ČNB schválila dividendu Monety a Komerční banky

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Firmy

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB