Moravskoslezské inovační centrum Ostrava už tři roky pomáhá podnikatelům

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava (MSIC) navázalo v roce 2017 na dvacetiletou historii fungování Vědeckotechnologického parku Ostrava (VTPO) tím, že začalo poskytovat specifické služby pro začínající podnikatele i zralé firmy. Poskytování těchto služeb je kofinancováno ze strany Moravskoslezského kraje (MSK) a Statutárního Města Ostrava (SMO).
Pohled na Moravskoslezské inovační centrum. Reprofoto: ostrava.cz/Jiří Zerzoň

„Už jsme podpořili firmy ve více než třech stech případech, a to jak při jejich rozjezdu tak při realizaci změnových projektů zralých firem nebo při zavádění inovací. Čtyřicet z nich využilo finanční podporu Moravskoslezského kraje v celkové výši téměř 15 milionů korun. Díky našim službám rostou firmám výnosy a v kraji vznikají nová pracovní místa,“ říká předseda představenstva MSIC Pavel Csank.

„Vznik a rozvoj technologických center považuji za klíčový tah pro prosperitu celého Moravskoslezského kraje,“ říká hejtman kraje Ivo Vondrák. Podle ostravského primátora Tomáše Macury Ostrava i celý region potřebují více úspěšných podnikatelů a firem s ambicemi dostat se na mezinárodní trhy. MSIC je podle něj skutečné centrum inovačního ekosystému kraje a úspěšně propojuje univerzity s komerční i veřejnou sférou.

„Tady se rodí a rozvíjí opravdu inovativní nápady a zajímavé nové technologie. Studenti zapojení do hi-tech vývoje naplno využívají svůj talent. MSIC je i místem, kde firmám pomohou odborníci efektivně vyřešit situace, které dosud brzdily jejich rozvoj. To vše vytváří ideální podmínky pro rozvoj dobře placených pracovních míst s vysokou přidanou hodnotou a pro další růst atraktivity Ostravy i celého Moravskoslezského kraje,“ říká primátor.

MSIC za dobu své činnosti v kraji pomohl více než dvěma stům společností a podnikatelů. Podle člena představenstva Lukáše Oramuse stojí za úspěchem zejména skvělý tým lidí, který se buduje od samotného počátku a rozrostl se z 8 na 24 zaměstnanců. MSIC navazuje na dvacetiletou historii VTPO mimo jiné tím, že spravuje čtyři budovy v areálu dnešního technologického parku, které postavilo Statutární město Ostrava.

PSALI JSME:
Větší podpora tvořivých podnikatelů v Moravskoslezském kraji

×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Ready-made firmy: Co se změnilo za 20 let?

Ready-made společnosti, nebo také „firmy na klíč“, představovaly nejprve reakci trhu na zkostnatělou legislativu a byrokracii, která založení a zprovoznění společnosti protahovala na týdny a nezřídka i měsíce. „Dnes …

Brexit zkrátil lhůtu pro žádosti o vrácení DPH

S lednovým završením brexitu se zkrátila lhůta pro žádosti o vrácení daně z přidané hodnoty (DPH) zaplacené loni v Británii. Nyní mají firmy čas jen do března, upozornila poradenská společnost BDO. Prokazování …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru