Moravskoslezské inovační centrum Ostrava už tři roky pomáhá podnikatelům

Moravskoslezské inovační centrum Ostrava (MSIC) navázalo v roce 2017 na dvacetiletou historii fungování Vědeckotechnologického parku Ostrava (VTPO) tím, že začalo poskytovat specifické služby pro začínající podnikatele i zralé firmy. Poskytování těchto služeb je kofinancováno ze strany Moravskoslezského kraje (MSK) a Statutárního Města Ostrava (SMO).
Pohled na Moravskoslezské inovační centrum. Reprofoto: ostrava.cz/Jiří Zerzoň

„Už jsme podpořili firmy ve více než třech stech případech, a to jak při jejich rozjezdu tak při realizaci změnových projektů zralých firem nebo při zavádění inovací. Čtyřicet z nich využilo finanční podporu Moravskoslezského kraje v celkové výši téměř 15 milionů korun. Díky našim službám rostou firmám výnosy a v kraji vznikají nová pracovní místa,“ říká předseda představenstva MSIC Pavel Csank.

„Vznik a rozvoj technologických center považuji za klíčový tah pro prosperitu celého Moravskoslezského kraje,“ říká hejtman kraje Ivo Vondrák. Podle ostravského primátora Tomáše Macury Ostrava i celý region potřebují více úspěšných podnikatelů a firem s ambicemi dostat se na mezinárodní trhy. MSIC je podle něj skutečné centrum inovačního ekosystému kraje a úspěšně propojuje univerzity s komerční i veřejnou sférou.

„Tady se rodí a rozvíjí opravdu inovativní nápady a zajímavé nové technologie. Studenti zapojení do hi-tech vývoje naplno využívají svůj talent. MSIC je i místem, kde firmám pomohou odborníci efektivně vyřešit situace, které dosud brzdily jejich rozvoj. To vše vytváří ideální podmínky pro rozvoj dobře placených pracovních míst s vysokou přidanou hodnotou a pro další růst atraktivity Ostravy i celého Moravskoslezského kraje,“ říká primátor.

MSIC za dobu své činnosti v kraji pomohl více než dvěma stům společností a podnikatelů. Podle člena představenstva Lukáše Oramuse stojí za úspěchem zejména skvělý tým lidí, který se buduje od samotného počátku a rozrostl se z 8 na 24 zaměstnanců. MSIC navazuje na dvacetiletou historii VTPO mimo jiné tím, že spravuje čtyři budovy v areálu dnešního technologického parku, které postavilo Statutární město Ostrava.

PSALI JSME:
Větší podpora tvořivých podnikatelů v Moravskoslezském kraji

Zavřít reklamu ×

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Podnikání

Nejčtenější

Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB

Jaká je budoucnost výškových dřevostaveb v Česku?

Analýza
V České republice stále platí zastaralá norma omezující výšku dřevostaveb na devět, respektive dvanáct metrů. Legislativa by se však měla brzy změnit. S ohledem na nespornou ekonomickou výnosnost projektů chtějí developeři stavět minimálně osmipatrové stavby (22,5 m), s výhledem do budoucna až osmdesátimetrové projekty, a to tzv. inženýrským způsobem.