Muži obdarovávají své protějšky častěji než ženy

Říká se, že muži jsou vůči svým partnerkám nevšímaví a dárky kupují pouze jako výkupné za špatné svědomí. Pokud je to pravda, pak by podle výsledků průzkumu agentury TNS Aisa pro společnost Provident Financial měli čeští muži máslo na hlavě prakticky permanentně.

Muži obdarovávají své protějšky častěji než ženy. Ilustrační obrázek: Pixabay

Češi totiž podle průzkumu investují do svých partnerek a manželek víc, než Češky do svých partnerů a manželů. Zatímco polovina českých mužů vynaloží za dárky více než pět tisíc korun ročně, obdobnou částku utratí pouze třetina českých žen.

Z průzkumu rovněž vyplývá, že čím jsou Češi mladší, tím snáze sáhnou do kapsy. Dárky dražší než pět tisíc korun kupují svým polovičkám převážně lidé do 29 let. Naopak vůbec nejméně utrácejí Češi mezi 30 a 39 lety, dárky za více než pět tisíc korun dává jen třetina.

Vysvětlení? Podle společnosti Provident Financial lidé do 30 let nemají tolik závazků. Jsou zpravidla bezdětní a často ještě bydlí u rodičů, takže mají minimální náklady na bydlení. Bývají zamilovaní a ochotní za partnera či partnerku utrácet. Naopak lidé mezi 30 a 39 lety už zakládají rodiny a jeden z partnerů je obvykle na rodičovské. Tato skupina se proto musí obvykle uskromnit.

Bez ohledu na věk či pohlaví jako nejatraktivnější dárek vede dovolená. Přály si ho především ženy, potěšil by i respondenty starší 50 let. Ženy na druhém místě uváděly šperk, zatímco muži auto, popřípadě vybavení do auta.

Téměř polovina Čechů nákup dárku konzultuje se svým partnerem, přičemž více tak činí muži (52 %) než ženy (43 %). Češi obvykle nakupují dárky ze svých úspor, půjčku přiznal jen každý osmý respondent.

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Odesláním vyslovujete souhlas s dokumentem Všeobecné podmínky používání webových stránek

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Další z rubriky Lidé a společnost

Čeština po anglicku

Moje jazyková korektorka mi vždy říkala: Na divadle mohou sedět jen holubi, vše ostatní se odehrává v divadle. Herci, tradiční milovníci češtiny, se zřejmě svým žargonem chtějí odlišit od obyčejných lidí a být na …

Nejčtenější

Nechcete už pracovat? Začněte počítat…

Už se vám nechce pracovat, protože jste se podle vašeho mínění už napracovali dost? Pak je ta správná chvíle spočítat si, zda máte nárok na starobní důchod, případně předdůchod či předčasný důchod. Pokud ještě ne, …

Do důchodu v 65 letech. Nebo bude všechno jinak?

Čím jsme starší, tím více vyhlížíme magickou hranici 65 let, kdy budeme moci začít čerpat starobní důchod. Finanční prostředky, které jsme každý měsíc či jednou za rok platili státu, se nám konečně začnou vracet a …
Kurzovní lístek
Chci nakoupit
Chci nakoupit
Chci prodat
EUR
EUR
USD
GBP
CHF
JPY
DKK
NOK
SEK
CAD
AUD
PLN
HUF
HRK
RUB
Rolovat nahoru